×

На Полтавщині усі довідки, медичні картки та рецепти планують зробити електронними

У Полтавській області планують запровадити регіональну медичну інформаційну систему, запустити телемедицину в закладах охорони здоров’я та розробити електронні медичні сервіси. Про це на пресконференції розповів заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

Регіональна медична інформаційна система – це єдиний інформаційний простір для медицини регіону. До неї увійдуть усі заклади охорони здоров’я області: від первинної до третинної ланки. Лікарні отримають в своє розпорядження потужний інструмент для управління медичними процесами і підвищення якості послуг, повідомили у Полтавській ОДА.

“Статистична звітність, локальні протоколи лікування, друк рецептів і консультаційних висновків, нагадування і електронна черга на прийом – усі ці інструменти прості й ефективні у використанні. Завдяки єдиному сховищу інформація про здоров’я пацієнта може бути доступна будь-якому медичному працівнику, який надає йому послуги. Електронна медична картка зберігає в собі записи всіх лікарів – від прийому сімейного лікаря до протоколів операцій і лабораторних аналізів”, – розповів Ігор Панченко.

Для пацієнтів система дає зручну можливість по взаємодії з лікувальними установами. Завдяки онлайн-кабінету можна буде записатися на прийом до свого лікаря. Система нагадувань повідомить про необхідність пройти плановий огляд або виконати приписи лікаря. Результати надання медичних послуг завжди будуть доступні для перегляду в електронній історії здоров’я.

У Стратегії розвитку Полтавської області також передбачено створення обласного центру телемедицини. Минулого тижня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував роботу телемедицини на базі Решетилівського центру ПМСД. Нині вона працює у кожній територіальній громаді.

Для цього закупили 339 комплектів відповідного обладнання й передали на амбулаторії, а понад 300 сімейних лікарів вже пройшли навчання і використовують цей метод консультацій.

“Наступна амбітна ціль – створення обласного центру телемедицини, де будуть працювати на постійній основі, а не в порядку чергування кваліфіковані працівники. Такий центр координуватиме роботу телемедичної мережі області та надаватиме безпосередні консультації. Заклади охорони здоров’я області будуть під’єднані до єдиної платформи телемедицини: не лише первинної та вторинної ланки, а й фахівці, які мають досвід на світовому рівні”, – зазначив Ігор Панченко.

В Полтавській ОДА планують підписати меморандуми із світовими провідними клініками, щоб жителі області через телекомунікаційні засоби зв’язку мали можливість отримати консультацію у кращих закордонних фахівців онлайн. А потім буде розширений перелік галузевих фахівців, які будуть надавати консультації.

Мінцифра разом із НСЗУ та МОЗом працюють над впровадженням нових електронних сервісів: електронний кабінет пацієнта, Е-лікарняний, Е-медичний висновок про народження, Е-медичні обстеження. Е- стаціонар та інше.