×

На Полтавщині відбудеться фестиваль короваїв

У селищі Опішня проведуть коровай-фест “Світи, Боже, з Раю нашому короваю”. Він відбудеться 9 жовтня, незадовго до Покрови.

Дату проведення фестивалю обрали не випадково, бо саме до Покрови, за українськими звичаями, сватаються, випікають короваї. А вже після 14 жовтня гуляють весілля. Про це інформує агенція «Новини Полтавщини». Свято проходитиме у етносадібі «Лялина світлиця». Розповідає етнологиня, засновниця етнопросвітницького осередку “Лялина світлиця” Олена Щербань:

“На території етносадиби розповідатимемо про весь цикл українських, але зараз вже забутих весільних традицій: від обрядів до випікання весільних короваїв. Останніх буде щонайменше вісім. Випікати короваї мають право лише коровайниці — жінки заміжні, хазяйновиті, добропорядні, доброчесні. Разом з цим випікатимемо весільне обрядове печиво: дивні, шишки, медяники, лежні, ліпимо житні куники. Цілий день проводимо майстер-класи у вигляді живого інтерактивного театралізованого дійства”, – розповідає Олена Щербань.

Фестиваль короваю хочуть проводити щороку. Планується, що цьогоріч 3-4 коровайниці будуть випікати по два короваї. Поруч з проведенням фестивалю організують Другий ончарський покровський ярмарок. Опішнянські гончари продаватимуть власні вироби, які доречні до теми короваїв — макітри, миски, тарелі, форми для короваїв, а також жарівні, пательні, пасківники для пасок, горщики для борщиків тощо.