×

На Полтавщині зафіксовано випадки гострого вірусного гепатиту

Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України повідомляє, що на 40-му тижні в області по екстрених повідомленнях зареєстровані випадки захворювання на вірусний гепатит А.

Так, 17 випадків гострого вірусного гепатиту, в переважній більшості це захворювання на вірусний гепатит А. Після тривалого (більше 10 років) зниження та стабілізації на низькому рівні, в області відбувається активізація циркуляції даного збудника, в минулому підйом захворюваності на гепатит А періодично 1 раз на 10 років з сезонним максимумом в грудні місяці.

Пов’язаних випадків або спалахів – не спостерігається, однак, рівень захворюваності в цілому по області, в м. Полтава (8 випадків, з них 1 дитина), Полтавському (2 випадки, з них 1 дитина) та Карлівському (7 випадків) районах значно більше фонових показників.

З метою профілактики Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України закликає дотримуватись правил особистої гігієни, пити лише кип’ячену воду, ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням та, у жодному разі, не займатись самолікуванням.