×

На Полтавщині заснували конкурс, що сприятиме популяризації традиційного мистецтва вишивки

19 серпня 2021 р. вперше відбувся відкритий регіональний огляд-конкурс творів майстрів народного мистецтва вишивки «Вишивана краса Полтавщини».

Цей огляд-конкурс було засновано задля збереження та популяризації традиційного мистецтва вишивки як феномену культурного надбання українського народу. Вперше провели цей захід під час грандіозної події на Полтавщині – Національного Сорочинського ярмарку.

Ідея організації огляду-конкурсу «Вишивана краса Полтавщини» належить обласному Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради при підтримці Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації. Завдяки його проведенню колектив ОЦНТ КОР сподівається підвищити зацікавленість серед широких мас до кращих зразків традиційної орнаментики та надати платформу для популяризації творчих досягнень майстрів Полтавщини.

– Вишивка – це складний вид народного мистецтва, в якому закладено код нашої нації, – зазначив директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Дмитро Соколов. – Тому, надзвичайно важливо підтримувати майстрів, показувати нашим сучасникам унікальні надбання та оригінальні вишиті орнаменти, притаманні нашому Полтавському краю. Наприклад, цього року на конкурс унікальну річ – рушник довжиною сім метрів – представ колективмайстрів вишивки факультету декоративно-вжиткового мистецтва Комунальної установи Територіальний центр надання соціальних послуг Котелевської селищної ради. Загалом на огляд-конкурс було подано 18 творчих робіт майстрів та аматорів Полтавської області. Виставка творів майстрів-учасників конкурсу розмістилася у приміщенні прес-центру ярмарку, де протягом дня всі бажаючі мали змогу ознайомитися з творчістю митців та безпосередньо з ними поспілкуватися.

Учасників огляду-конкурсу оцінювало фахове журі, до складу якого ввійшли професійні майстри художньої вишивки, заслужені майстри народного мистецтва України. Переможців визначали у номінаціях: для колективів декоративно-ужиткового мистецтва, аматорів народної творчості, професійних майстрів з традиційної української художньої вишивки та дизайнерів, що працюють в українському етностилі. Вони були нагороджені дипломами та грамотами Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та сувенірною продукцією.

Огляд-конкурс творів майстрів народного мистецтва вишивки «Вишивана краса Полтавщини» продемонстрував велику зацікавленість майстрів аматорів у вдосконаленні своїх вмінь та знань в галузі традиційної вишивки, став платформою для знайомства та обміну знаннями між професіоналами майстрами та аматорами, сприяв наближенню до широкого глядача творчого доробку дизайнерів, що працюють в етностилі.

               Інформацію надано обласним Центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради