×

На Полтавщині збільшилася кількість хворих на гепатит А

На Полтавщині знову спалах захворюваності на гепатит А. За останній тиждень кількість зареєстрованих випадків захворювання перевищила норму в три рази.

На думку полтавського лікаря-епідеміолога Андрія Байбарзи, причина спалаху гепатиту А – забруднені водойми:

– Ріст вірусного гепатиту А достатньо не типовий. Останнім часом у нас спостерігається спостерігається висока захворюваность. Якщо за останні 10 років за тиждень реєструвалося не більше трьох випадків гострого вірусного гепатиту, то за минулий тиждень ми зареєстрували вже 11 випадків.

Варто зазначити, що вірусний гепатит А – це захворювання печінки. Зазвичай воно супроводжується пожовтінням шкіри, але у дітей цей симптом часто буває відсутнім. Тож, батьки можуть навіть не підозрювати про хворобу малюка та зрештою також захворіти на гепатит. Аби убезпечити себе та своїх близьких лікар наголосив на правилах гігієни та необхідності часто мити руки протягом усього дня. – Вірусний гепатит типу А – це інфекція з фекально-оральним механізмом передачі. Зазвичай цей механізм реалізується водним, харчовим шляхом ,або при контакті з інфікованою людиною. Тож, раджу не нехтувати базовими правилами гігієни, адже, як відомо, дійсно інфікованих людей у нас завжди набагато більше, ніж офіційно зареєстрованих випадків, – підсумував Андрій Байбарза.