×

На Полтавщині знову розпочали боротьбу із кором

Із початком навчального року ризик зростання захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби збільшується. Бажаючи уникнути епідемії у Полтаві  з 1 жовтня почнуть додаткову імунізацію проти небезпечної хвороби, ліків від якої немає.

Такого висновку дійшла завідувач обласного Центру дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Валентина Думенко. Разом із керівниками органів міського управління та освіти, а також представниками ОТГ вона випрацювала відповідну стратегію попередження захворюваності на кір.

Так за даними центру громадського здоров’я, з 2017 року в Україні на кір захворіло 115 тисяч осіб. Із них 40 людей померли. Спалах кору не припинився і цьогоріч: 57 тисяч українців уже перехворіли й 19 померли 10 із них були дітьми.

На Полтавщині хворіли на кір в усіх районах – 411 осіб. На щастя, цього року жодна з цих осіб не померла.

Нині в країні всі області знаходиться в епідеміологічному процесі. Кір небезпечний адже від нього  немає ліків. Окрім цього перебіг хвороби дуже тяжкий як у дітей, так і у дорослих і зрештою він може викликати значні ускладнення, зокрема енцефаліт.

На думку лікарів, єдине спасіння від епідемії – вакцинація оскільки якщо 95% населення буде провакциновано, захворювання припинить циркулювати. Проте до цієї позначки області ще далеко. І позаяк найбільше на кір хворіють діти, вирішено з 1жовтня вжити додаткових заходів імунізації у закладах освіти.

Валентина Думенко повідомила, що вакцинація відбуватиметься поетапно:

– Календарний план проведення імунізації з кору вже готовий. Потім медпрацівники проведуть верифікацію даних – звірять статистику вакцинації кору з реально вакцинованими особами. У школах області проведуть розширені наради щодо імунізації серед персоналу, тематичні батьківські збори. Вакцинація відбуватиметься або в поліклініках, або в спеціалізованих кабінетах навчальних закладів і лише за згодою батьків.

Щодо вакцини для усіх охочих нададуть комбіновану вакцину (КПК) виробництва Бельгії. Нагадаємо, що дітям достатньо двох доз для набуття імунітету – в 1 рік та 6 років, дорослим варто один раз отримати щеплення.