×

На важливі для міста питання грошей знову немає

На засіданні постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів розглянули низку важливих питань для життєдіяльності міста.

Обговорили питання численних звернень полтавців, яким не надали матеріальну допомогу на лікування. Із цією ініціативою виступив депутат міської ради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака.

– У процесі обговорення ми домоглися, щоб відповідним службам надали доручення з’ясувати ситуацію та розв’язати проблему. Представники служб запевнили нас, що це питання буде вирішуватись, – зауважив депутат.

Також Володимир Корчака акцентував увагу на тому, що міській владі не слід кидати об’єкти з високим ступенем готовності, на які попередньо з бюджету виділялися чималі кошти, та переключатися на інші будівельні проєкти.

– Мова йде про харчоблок для НВК №26 «Перші кроки» на Стрітенській, 20, на який уже витратили 7 млн грн, але так і не завершили будівництво. На остаточне облаштування приміщення потрібно ще 5 млн грн: для благоустрою, зовнішніх робіт, на зовнішні мережі водо постачання, каналізації, теплопостачання та опалення. Із внутрішніх – електромережі, пожежна сигналізація, розводка води, опалення та вентиляції. Однак цю суму планують спрямувати на нові проєкти, не завершивши розпочатий.

Також депутати з команди Андрія Матковського намагалися розібратися з питанням додаткового фінансування у розмірі 3 млн грн на розчищення Ворскли. Навіщо таке дофінансування та куди направлять намитий пісок? Під час обговорення заступник міського
голови з питань ЖКГ із команди Удовіченка Олексій Чепурко запевнив, що вся ця процедура економічно виправдана, оскільки пісок пустять на потреби міста в осінньо-зимовий період.

– Це неправда, що пісок буде використовуватися під час осінньо-зимового періоду для потреб міста. Чому? Тому що ми бачимо всі результати проведеного тендеру, за яким місто закуповує пісок у приватного підприємства, – заперечив Володимир Корчака.

Депутат підкреслив, що 211 млн грн із міського бюджету перерозподіляють як заманеться, а на важливі цілі коштів не знаходять, як-то будівництво автодороги Київ – Харків, добудова басейну на Петра Юрченка та єдиного дозвільного офісу на Соборності, 45. Також немає грошей і на не менш важливий ремонт колекторів, зате вони знаходяться на преміювання секретаря міської ради, у якого і без того зарплатня понад 40 тис. грн.