×

На вулиці Степана Кондратенка покращилася інфраструктура та житлові умови

Полтавка Катерина Штанько поділилася з редакцією «ПВ» тим, як покращилися умови проживання у їхній багатостраждальній багатоповерхівці на Ст.Кондратенка, 9, що в Київському районі міста.

За словами жінки, їхній будинок не ремонтувався кілька десятків років, з того моменту, як його перевели на баланс міста. Однак завдяки депутатам з команди Андрія Матковського ситуацію вдалося змінити.

– У цій багатоповерхівці живу протягом 33 років. Оселилася у ній, коли будівля належала залізничникам. Вони в міру необхідності підтримували її в належному стані. Але в 90-ті роки наше житло передали на баланс міста. Відтоді домогтися хоч якого-небудь ремонту стало неможливо, а кожна така спроба «тонула» у відписках та обіцянках з боку управління ЖКГ, – каже Катерина Штанько.

Жінка зауважила, що тривалий час навіть при облаштуванні мікрорайону їхній будинок чомусь завжди обходили стороною. І це при тому, що місцеві активісти надсилали листи чиновникам і за десять років жодних успіхів не досягли:

– Ми отримували відписки та обіцянки, що нас включили в чергу. Постійно просили почекати. Зрештою, коли все ж таки на вулиці Ст.Кондратенка розпочиналися ремонтні роботи, до нас черга не доходила.

Катерина Штанько вважає, що їхній будинок має неабияке значення для міста, оскільки він розташований біля Київського залізничного вокзалу і повз нього постійно проходить чимало туристів. І їм у очі впадала моторошна будівля з потрісканими стінами та обшарпаними вікнами. Навіть самі мешканці будинку соромилися її:

– Пригадую, як років десять тому моя донька Юлія виходила заміж. Тоді в день весілля прохали фотографа не знімати будинок, адже не хотіли псувати святкові фото. Так і жили із цим почуттям сорому та безпорадності. Утомилися від порожніх обіцянок та з острахом дивились, як руйнується будівля. Після того як депутатом райради став Володимир Запара, ми заново повірили, що можемо на щось впливати та здатні покращувати власний простір. З 2017 року він почав опікуватися нашим будинком.

Так, із приходом весни біля всіх трьох під’їздів розпочали облаштовувати прибудинкову територію та встановили лавочки. Також заасфальтували дорогу до дитсадка №55, яку до цього вщент розбили вантажівки з кондитерської фабрики:

– Завдяки Володимиру Запарі з команди Андрія Матковського у 2018 році нам вдалося вставити вікна та двері у три під’їзди будинку та частково полагодити покрівлю. До того ж він змусив чиновників повністю заасфальтувати прилеглі до будинку тротуари та дороги.

Місцеві жителі також вдячні депутатові за ліквідацію аварійних дерев, які до цього неабияк їх лякали. Під час сильного вітру великі гілки падали на теплотрасу та перекривали шлях, яким батьки водили дітей у дитсадок.

– Постійна увага та турбота Володимира Запари відчувається у всьому. Він завжди допомагає та намагається зробити якомога більше для мешканців нашого будинку та мікрорайону загалом. Особливо це відчувається у його ставленні до наших дітей. Посприяв, щоб поблизу будинку оновили ігровий майданчик, на якому нині бавляться не тільки діти з прилеглих дворів, а й з усього району, – говорить Катерина Штанько.

Також для дітей постійно влаштовують різноманітні свята, як-то день двору, новорічні ранки з аніматорами, подарунками та веселими конкурсами:

– Ми із сусідами відчуваємо себе потрібними та значущими, а наші діти привчаються до цікавого та корисного дозвілля. Такого депутата ми ще ніколи не бачили, цілковито задоволені його діяльністю. Сподіваюсь, що і надалі він працюватиме на цьому окрузі й допомагатиме робити наш мікрорайон кращим та сучаснішим. Побільше б нам таких дієвих депутатів, тоді життя і в районі, і в місті швидше зміниться на краще.