×

На виставку у Полтавському краєзнавчому вперше «заїхали» спортивні мотоцикли і карти

У виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розпочала  роботу виставка «На крутих віражах долі. З історії автомотоспорту на Полтавщині». Її урочисте відкриття зібрало як ветеранів, так і нинішніх спортсменів – мотоболістів, спідвеїстів, картингістів, мотокросменів, шанувальників цих видів спорту. Адже вони колись були своєрідною візитівкою Полтави і області.

На виставці представлені оригінальні експонати: унікальні світлини мотобольних команд «Вимпел», «Нива», «Колос», «Дружба», команди зі спідвею «Лтава»; відомих спортсменів М. Кривобока, М. Андрущенка, Ю. Алексенського, В. Зеленського, В. Тимошенка, В. Калініна, К. Уткіна, І. Міхневича, Б. Алієва, С. Московченка, А. Жадана, І. Давидка, Ю. Гонтового, С. Чубенка, Д. Таранця, С. Муравея, Ю. Яковенка, О. Полтавцева, В. Гавриленка; спортсменів сучасності С. Хуторянського, М. Полтавцевої, К. Бородавченка, П. Гонтового, П. Карлаша, А. Приходька, Ю. Руденка, Д. Білогубцева, С. Калініна, Д. Калініна, С. Білогубцева та ін. Також експонуватимуться спортивні нагороди, екіпіровка тощо (з фондових колекцій музею та приватних збірок).

Унікальною ця виставка є ще й тим, що на ній представлено і «живу» техніку – мотобольні та кросові мотоцикли, мотоцикли для спідвею, гоночні карти. Все це можна роздивитися і навіть помацати, чого, зазвичай, у музеях не дозволяють.  

Багато старань до організації виставки доклала її натхненник Олеся Васецька.
Виступає Валерій Карандін — ветеран полтавського мотоболу.
Гравці чемпіонського складу полтавського “Вимпела” 1973 року Микола Андрющенко і Володимир Тимошенко.
Микола Миць (в центрі) і Володимир Калінін: є що згадати. До речі, 57-річний Володимир Калінін і минулий сезон провів у складі стовбинодолинського “Колоса”.