×

Найгарніші бібліотеки України

Управління культури Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради разом з працівниками центральної міської бібліотеки розглянули найкрасивіші бібліотеки нашої країни. Вони можуть увійти в Топ-4 Selfie -місць та замилують ваші очі цікавими та яскравими розписами, цікавим та незвичним дизайном.

Львівська Бібліотека Центру Митрополита Шептицького (вул. Стрийська, 29)

Це місце, яке розвінчує всі міфи про те, що ходити в бібліотеки не модно. А навпаки – воно пробуджує бажання вчитись, розвиватись та пізнавати нове. Центр Митрополита Андрея Шептицького – це сучасна бібліотека, ще й навчальний простір. Тут ви можете потрапити на цікаву лекцію українських та іноземних фахівців, взяти участь у дискусії та послухати виступи сучасних музичних колективів. Стильний дизайн, привітний персонал, велика кількість книг (фонд понад 160 тис. книг).

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5)

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка – це одна із найстаріших бібліотек країни (1608 р.) як навчальна бібліотека школи при єзуїтському колегіумі. Її фонди становлять понад 3 млн. книг, з них 120 тисяч – унікальні стародруки й рукописи. За більш ніж 400 років існування бібліотека бачила багато. Серед читачів були гетьман Богдан Хмельницький, філософ і професор Тома Ельжановський, відомий медик, місіонер і ботанік Михайло Бойм, філософ Ян Ковальський та ін. Книги та рукописи в її фонд завозилися з усієї Європи. Поступово виникла потреба у більш впорядкованому приміщенні. Так у 1905 році з’явилася нова будівля зі скляним дахом, великим читальним залом, ще й розписами та написами латиною.

Київська Національна бібліотека імені В. І. Вернадського (вул. Голосіївський проспект, 3)

Монументальна споруда Київської Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського – це найбільша за обсягом фонду (близько 16 мільйонів книг) та площею приміщень бібліотека України. У списку найбільших бібліотек світу вона знаходиться на 18-му місці, зовсім трохи поступившись книгосховищу Гарвардського університету. У висотній частині 27-поверхового хмарочоса розташоване книгосховище, а на 4 поверсі – конференц-зал, читальні зали, а також службові приміщення. Вестибюль бібліотеки прикрашено гігантським монументальним панно, виконаним у техніці енкаустики – воскового живопису. Крім того, будівля має 2 підземні поверхи. Перехід між підземними поверхами й читальними залами реалізовано не банальними сходами, а за допомогою пандусу, вздовж якого стоять 11 бюстів із білого мармуру – це видатні митці та вчені. Подивитись є на що, тому зрозуміло, чому бібліотека імені Вернадського постійно займає перші місця в рейтингу українських книгосховищ.

Одеська національна наукова бібліотека (вул. Пастера, 13)

Книгозбірня вважається першою публічною бібліотекою на території України, яка з’явилась у 1829 р. До наповнення бібліотеки долучилось багато відомих та заможних людей. До прикладу, граф Воронцов подарував книгозбірні 600 томів французьких класиків у виданнi Фiрмена Дiдо. Нині фонд найстарішої публічної бібліотеки налічує 5 млн документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу. Окрім великої кількості цікавих книг, бібліотека зачаровує ще й своїм розкішним виглядом. Адже її вважають однією із найкращих зразків бiбліотечної архітектури в Україні в стилі неокласицизму.