×

Напередодні Дня міста полтавці вшанували полеглих героїв

19 вересня у мікрорайоні Авіамістечко відбулося покладання квітів до пам’ятного знака Героям-авіаторам 13 гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської дивізії.

До заходу долучилися представники міської влади, районних у місті рад, ветерани, студентська та учнівська молодь, а також небайдужі полтавці. До присутніх з урочистою промовою звернувся голова найбільшої фракції в Полтавській міські раді Андрій Матковський. Він зазначив, що таке свято має велике значення для кожного полтавця:

23 вересня 1943 року стало другим днем народження нашого міста, адже наші батьки, діди та прадіди ціною власного життя звільнили і Полтаву, і Україну від фашистів. І саме тому в цей день насамперед нам хочеться мирного неба, оскільки в день визволення Полтави не буде святкових салютів, тому що країна воює. По-друге, хочеться, щоб люди та влада ніколи ми не забували наших ветеранів – Другої світової, сучасної війни та постійно їх підтримували.

За словами ветерана Другої світової війни полковника у відставці Володимир Федотова, пам’ять про такі свята варто плекати та поширювати серед молоді:

– Прийшов ушанувати пам’ять загиблих вояків та мирних жителів, полеглих за три роки окупації міста. Люди страждали, багато хто втратив у ті страшні роки рідних та близьких. Тож вважаю за необхідне проводити такі свята та виховувати у молоді розуміння величезної ціни миру в державі. яку свого часу заплатили їхні прадіди.

Ветеран Другої світової війни полковник у запасі Віктор Закирничний також додав, що із плином часу пам’ять про вояків не має забутися, а їхній надлюдський подвиг повинен бути прикладом для воїнів, які нині боронять Україну на Сході.

На останок усі присутні поклади квіти до пам’ятного знака радянським льотчикам «Втеча з пекла», яким вдалося втекти з концтабору на острові Узедом, та меморіальної дошки генерал-майору авіації Петру Юрченко.