×

НАШІ КОНСУЛЬТАЦІЇ. Виплата аліментів за минулий час

Як повідомили у Мінюсті України, аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач надасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки. 

Позивачу необхідно звернутися з позовом про стягнення аліментів за минулий час.Позовна заява подається до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем перебування відповідача, або за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

До позовної заяви необхідно долучити докази того, що позивач вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. Такими доказами можуть бути пояснення сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, листів, телеграм, повідомлень, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів тощо, тобто будь-яких фактичних даних, на підставі яких суд зможе встановити наявність обставин, що обґрунтовують вимоги.

Правові основи щодо звернення з таким позовом – ч.2 ст. 191 Сімейного Кодексу України, якою передбачено, що аліменти на дитину за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

Телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103