×

Навколо сміттєвих баків у місті утворюються нові смітники, а чиновникам байдуже

Літньої пори полтавці, наводячи лад у своїх оселях та подвір’ях, несуть до баків чимало різного сміття й непотребу. Габаритні речі, як-то старі меблі, будівельне сміття, поношений одяг і навіть побутову техніку, зачасти залишають поруч з баками. Приїздять комунальники, забирають лише те сміття, що в баках, а територію навкруги залишають «на потім».

Такі місця відразу облюбовують безхатченки, які створюють там навіть цілі «сортувальні пункти», розкладаючи на купки папір, пластик, скло тощо. І, на жаль, таку картину безвідповідальності міських можновладців з коаліції Удовіченка й Шамоти можна спостерігати в будьякому районі міста вже не перший рік. Ця проблема, пов’язана з бездіяльністю комунальників, викликає обурення серед полтавців і неодноразово обговорювалася ними в соцмережах.

Полтавка Наталія Бодра пригадала історію, як комунальники пересварилися… через сміття. На бульварі Юрія Побєдоносцева, 13, хтось виніс сміття у мішках і склав біля баків. Але одна місцева жителька всі ті мішки розкрила та дещо з них порозкидала навколо сміттєвих баків. Водночас неподалік цього місця відбувався ремонт частини бордюрів. Робітники, які прийшли туди, побачили, що непотріб заважає працювати. Їхнє невдоволення перервав сміттєвоз, який якраз під’їхав до баків. Проте до нього забрали лише вміст самих баків, принципово проігнорувавши все, що лежало навкруги. Це переросло спочатку в діалог, а вже потім у відбірну лайку.

– Ось такий «пейзаж» спостерігається на перетині вулиць Шведської і Рєпіна, зовсім поруч із центром міста. Несвідомі жителі з приватного сектору і не тільки звозять сюди мішками своє сміття, але й тягнуть його на своїх причепах, – скаржиться у своєму пості в соцмережі Тетяна Погріщук. – На вулиці стоять баки, можна ж сміття викидати в них, але для цього потрібно докласти трішки зусиль. А навіщо докладати зусилля, якщо можна «нагадити» прямо на зеленій зоні? Мені гидко кожного дня з вікна споглядати це звалище замість чистої охайної території. Як можна вимагати змін у державі, якщо ти не в змозі цивілізовано викинути своє сміття?

Зауважимо, що сміття біля баків не прибирають не лише в житлових районах, а й поблизу громадських закладів. Про ситуацію поблизу дитячого садка «Перші кроки», що на провулку Шухевича, нещодавно повідала в соцмережах Юлія Ямщикова:

– За зеленим парканом дитячий майданчик садка, на якому діти в період карантину перебувають 70% часу. Перед майданчиком незмінне звалище сміття, безхатченки, мухи і сморід. Вихователі запевняють, що пишуть і звертаються до міської влади. Змінимо Полтаву разом? Доведіть до відома, будь ласка, тим, хто може і повинен вирішити це питання. У своїх матеріалах ми й раніше розповідали про проблему з прибиранням сміття в місті, востаннє це стосувалося вулиці Сковороди. А як показує практика, така ситуація складається майже в кожному дворі міста. Полтавців обурює, що непотріб комунальники хоч і прибирають періодично біля баків, але звалища навколо них залишаються стабільно.

Місцеві жителі шоковані такою антисанітарією в розпал пандемії COVID-19. Що вже говорити про сморід, який особливо у спекотні дні не дає життя. Тож скарги на адресу «міцних» господарників з коаліції Удовіченка й Шамоти тільки множаться. І на цій хвилі людського обурення постає риторичне запитання: чому не використовуються сміттєвози з маніпуляторами, які свого часу закупили для міста? Однак як би далі не вихвалялися своїми «успіхами» чиновники, у позитивне розв’язання проблем міста полтавці вже просто не вірять.