×

Чи потрібен місту такий дорогий фонтан?

Поки полтавці власними силами борються за покращення умов життя, ремонт лікарень та відкриття дитячих садків, міська влада щедрою рукою роздає за наші ж кошти непотрібні подарунки. Таким «безцінним» презентом для міста та його жителів стало відкриття реконструйованого фонтану на майдані Незалежності. Урочиста презентація оздоби за понад 26 млн грн відбулася в рамках святкування 1120-річчя заснування Полтави та викликала серед місцевих жителів суперечливі враження.

За словами голови найбільшої фракції в Полтавській міській раді Андрія Матковського, нині в місті є багато важливих питань, які потребують уваги чиновників більше, ніж реконструкція фонтану:

– Для всіх полтавців День міста має бути святом, але для міської влади це відповідальний день, у який вона звітує перед громадою за дев’ять місяців своєї роботи. Безумовно, фонтан дуже красивий та стане окрасою міста, але чому до Дня міста не ввели в експлуатацію дитячий садок, не закупили обіцяних десять автобусів, на які були виділені кошти. Також виникають питання щодо побудови дороги на Сади-2 та відсутнього ремонту аварійних дахів житлових будинків. На сьогодні дуже багато нарікань щодо вартості реконструкції цього фонтану, адже за ці гроші можна було б зробити щось справді потрібне для громади. Але зауважу, що нині на депозиті міської ради є 470 млн грн, а отже, чиновники, маючи змогу розв’язати проблеми міста, не роблять цього. На жаль, у ювілей Полтави ми бачимо незавершені ремонтні роботи в багатьох будівлях міського значення. Тож вважаю, що нашим чиновникам перед тим, як підвищувати собі заробітні плати, слід краще працювати, адже, на мою думку, вони не відробляють навіть 50 відсотків своєї заробітної платні.

А от секретар міської ради Олександр Шамота підкреслив, що фонтан – подарунок місту, а на подарунки, як відомо, грошей не жалкують. Також він зауважив, що в міста ювілей, а отже, презент має надовго запам’ятатися всім жителям Полтави.

І тут він не помилявся, адже «милувалися» кольоровим фонтаном прийшли навіть жителі будинків, у яких через свавілля «Полтавагазу» відключили газ. Під час урочистого відкриття вони вишикувалися із плакатами, намагаючись привернути увагу міської влади до своїх проблем. Але новообрана коаліція всіляко їх уникала, старанно милуючись красою підсвіченої води та явно не бажаючи псувати собі свято проблемами громади.

Полтавка Валентина Овчаренко розповіла, що щодня вимушена відносити 87-річній сусідці гарячу воду в термосі, оскільки та не має вдома електрочайника. Жінка назвала такі методи підприємства «газовим геноцидом» проти містян, на який чиновники не звертають уваги, а її подруга Олена Бакала додала, що через таке свавілля страждає її мати:

– Моїй мамі 99 років, і у нас у квартирі відключений газ. Тож вона кожного дня лежить у холодному приміщенні і не має змоги їсти гарячу їжу, яка їй дуже потрібна. Єдине, що я можу для неї зробити, це включити електрочайник та зігріти трішечки води. Це просто ненормально та антигуманно, на що просто закривають очі. Не можу радіти таким дорогим фонтанам, коли дома таке коїться, а міська влада взагалі не займається нашими проблемами.

Житель міста Ігор Кислов назвав фонтан «Пам’ятником марнотратству та корупції імені Шамоти». Він зауважив, що не бачить потреби в такій вартісній реконструкції по сусідству з розбитими тротуарами. На його думку, ці гроші могли піти на ремонт лікарні або школи та принести більше користі полтавцям, аніж фонтан посеред розбитих доріг.

На останок під звуки оркестру «щасливі» полтавці розійшлися кожен до своїх проблем, які їм ще належало розв’язати самотужки, поки новообрана коаліція готуватиме нові ні кому непотрібні дарунки.