×

Несправний колектор на Київському шосе перетворив прибудинкову ділянку на озеро з відходів та нечистот

Починаючи з лютого цього року читачі «ПВ» неодноразово зверталися до редакції зі скаргами на каналізаційний колектор на ділянці Київського шосе, який уже кілька років в аварійному стані. Через несправність цієї частини мережі з нього постійно ллються цілі потоки нечистот, заливаючи тротуар та проїзну частину. Попри нагальність та очевидність проблеми, нинішні керманичі міста з коаліції Шамоти та Удовіченка її досі не розв’язали, як і їхній «славнозвісний» попередник Олександр Мамай, якого мало хвилювали людські поневіряння.

Зауважимо, що, окрім незручностей із пересуванням цією ділянкою, каналізаційні стоки постійно утворюють застій на орендованій землі під місцеву приватну автостоянку. І якби працівники організації вчасно не вживали заходів, то стоянка вже давно перетворилася б на ціле озеро з нечистот.

– Ми не можемо повноцінно користуватися орендованою нами територією, адже мало не кожного вечора з цієї ями та ще кількох інших витікають нечистоти, які потроху розтікаються всією стоянкою. Щоб тримати це хоч під яким-небудь контролем, доводиться періодично вкладати власні кошти за хоча б за часткове усунення незручностей для нас та наших клієнтів, – розповів робітник автостоянки Валентин. – Місяць тому через розмитий ґрунт на нашій стоянці легкове авто провалилося на глибину понад чотири метри. Довелося виплатити компенсацію власникам автомобіля і швидко засипати новоутворену яму, щоб попередити її розширення та обсипання.

Спершу місцеві жителі та орендарі земельної ділянки вважали, що основна проблема полягає в несправності колектора, який належить КП «Полтававодоканал». Проте на наш запит до комунального підприємства отримали відповідь, що ця частина каналізації цілком справна та не ламалася вже протягом тривалого часу. За словами начальника служби каналізації КП «Полтававодоканал» Івана Мистюка, появу таких «озер» спричинила відсутність ливнівки.

Нині підрядник, який має усунути проблему, уже завіз необхідні матеріали та розпочав роботи. Однак коли їх завершать та чи будуть вони виконані на належному рівні, невідомо. Адже ця проблема існує вже давно, і постійні обіцянки комунальників міста про проведення ремонтних робіт та усунення проблеми досі залишаються обіцянками. Тим часом жителі навколишніх будинків змушені щільніше зачиняти свої кватирки, щоб не відчувати смороду від нечистот. Особливо це їм дошкуляє у літню спеку, коли повітря повністю пронизується «ароматами» аміаку та відходів. А власники автостоянки, окрім суто естетичних проблем, несуть ще й неабиякі матеріальні збитки.

Тож виникають логічні запитання, чому можновладці з коаліції Удовіченка та Шамоти до останнього відтягували ремонт території навколо колектору і чому справні платники податків вимушені жити та працювати у смердючому болоті, поки на їхніх грошах будуватимуть собі політичний авторитет вправні «господарники»?