×

Незвичайні хобі талановитих

Кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому». Письменники іноді вражають досить незвичними колами інтересів, які здатні надихнути їх на хороші тексти. Цьому є підтвердження незвичних хобі письменників у добірці фактів, що підготували працівники міської центральної бібліотеки.

Іван Франко любив «тихе полювання» — збирання грибів і рибалку. Вудкою письменник не користувався – ловив рибу сітками (які сам і плів) й саком, часто хапав її просто руками. Зображення риб прикрашали стіни кімнат у його помешканні: їх він отримав у подарунок на Краєвій виставці у Львові, яка відбулася у 1894 році, бо назвав латиною всі види риб. Він полюбляв піші прогулянки та мріяв про велосипед, якого так і не придбав. Любив подорожувати туристичними шляхами як Україною, та і закордоном: Перемишля, Чернівців, Києва, Одеси. Бував у Сербії, Хорватії, Німеччині, Кракові, Празі, Будапешті, Відні. Згадує також незабутню подорож Італією 1904 року, під час якої вони з Михайлом Грушевським відвідали Рим, Венецію, Флоренцію та Неаполь.


Володимир Набоков був завзятим лепидоптерологом (фахівець, який вивчає метеликів). Знаменитий автор розповідав: «Ні з чим не можна порівняти захоплення, коли вперше виявляєш нову істоту під мікроскопом або зустрічаєш невідомих раніше науці види метеликів на схилах гір в Ірані або Перу. Для мене це більше задоволення і радість, ніж літературне натхнення. Не виключено, що якби в Росії не відбулася революції, я б себе повністю присвятив лепидоптерології і ніколи не зайнявся б літературою “.
Хобі письменника-фантаста, автора серії Сергія Лук’яненка – колекціювання мишей в різній інтерпретації: марципанові, кришталеві, кам’яні, шоколадні, порцелянові, дерев’яні.
Письменник і мислитель Лев Толстой мав багато захоплень: музику, грецьку мову, коней та полювання. В 67 років літератор знайшов нове хобі — велосипед. Спочатку Толстой недовірливо поглядав на двоколісний транспорт, поки сам не спробував проїхатися. Їзда на велосипеді стала для письменника і відпочинком, і спортом. Коли автору не писалося — він катався. Тридцяти хвилин на двоколісному транспорті вистачало мислителю для приливу сил та енергії.


Микола Гоголь прославився як літературними, так і кулінарними витворами. Письменник сам придумав коктейль із рому та козиного молока, який нині називається «Гоголь-моголь». Наш земляк також добре готував українські страви — вареники і галушки. Микола Васильович колекціонував книги. Однак Микола Васильович колекціонував не звичайні, а мініатюрні книги, кишенькові видання. Він часом витрачав неймовірно великі суми грошей лише на це своє уподобання.


Окрім прози та поезії, Михайло Стельмах займався написанням п’єс та сценаріїв для фільмів.