×

Ніна Бочарова – почесна жителька Полтави? Чому б ні!

Легендарна полтавка, перша в історії України олімпійська чемпіонка Ніна Бочарова відсвяткувала 95-й рік народження. Славетна гімнастка народилася у селі Супрунівці під Полтавою 24 вересня 1924 року.

Уже в перший день XV літніх Олімпійських ігор, 20 липня 1952 року, вона завоювала золоту медаль за виступ у вправі на гімнастичній колоді. Тоді радянські спортсмени дебютували на Олімпійських іграх у Гельсінкі. А за рік до цієї події Ніна Бочарова виграла чемпіонат СРСР зі спортивної гімнастики в окремих вправах на брусах і колоді і стала членом олімпійської збірної. Поїздка до столиці Фінляндії не була легкою: полтавці довелося відчути на собі підвищений тиск органів КДБ, адже під час війни вона перебувала на окупованій території. Другу золоту медаль Олімпіади-1952 полтавка здобула у складі збірної СРСР за перемогу в командній першості. Там же – у Гельсінкі – Ніна Бочарова була нагороджена ще двома срібними олімпійськими медалями за сумою багатоборства в особистому заліку і вправах з предметами. У 1954 році Ніна Бочарова стала чемпіонкою світу в командній першості в складі збірної СРСР, а також здобула срібну медаль у командних вправах з предметами. Уславлена полтавка – заслужений майстер спорту СРСР – вважалася однією з кращих гімнасток світу кінця 1940-х – початку 1950-х років. Нині Ніна Антонівна живе в Києві, а в 2015 році отримала звання почесного громадянина столиці України.

25 вересня на сайті Полтавської міської ради Олег Слизько зареєстрував петиціюдо депутатів міської ради №339 «Про присвоєння звання Почесної громадянки м.Полтава Бочаровій Ніні Антонівні, першій українці –олімпійській чемпіонці».

Просто вимагаємо народного визнання особистості Ніни Бочарової в Полтаві й на Полтавщині! Пропонуємо присвоїти Бочаровій Ніні Антонівні звання Почесної громадянки м.Полтава! – написав полтавець на своїй сторінці у «Фейсбук» з проханням підтримати петицію за цим посиланням:

http://petition.rada-poltava.gov.ua/petition/view?id=431