×

Новообрані заступники міського голови проводять кадрові конкурси із порушеннями

14 серпня в міській раді провели перший етап конкурсу на заміщення вакантних посад начальника управління освіти міськвиконкому та першого заступника, під час якого претенденти складали іспит на знання законів.

Після перевірки необхідної особистої документації на відповідність посадовим вимогам до іспиту допустили дев’ять претендентів, серед яких є і колишній начальник управління освіти Юрій Матвієнко. У зв’язку із тим, що не було публічно оголошено завершення етапу подачі заявок та список кандидатів згідно з вимогами, а також не оприлюднено час та місце проведення конкурсних етапів, заступник голови найбільшої фракції в Полтавській міській раді Олександр Глазов вирішив бути присутнім на конкурсі, аби забезпечити законність та неупередженість під час його проведення. Це рішення стало його особистою ініціативою, оскільки він вважає, що в нинішній ситуації в міській раді результати можуть спотворити.

– Наша команда доклала багато зусиль, аби спонукати міську раду до чесного та відкритого конкурсу. Завдяки масштабній інформаційній роботі під час іспиту велася он-лайн трансляція, щоб кожен член громади міг особисто слідкувати за процесом, – зазначив Олександр Глазов.

За умовами конкурсу учасникам потрібно було правильно відповісти на п’ять питань, які стосуватимуться знання претендентом загальної нормативної бази та профільних законів.

На жаль, від початку проведення конкурсу головою комісії, яку очолив новообраний заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому із команди СДП Сергій Рекотов, робилося все, аби не допустити в зал представників ЗМІ та самого Олександра Глазова. Голова в грубій формі від імені усіх членів комісії відмовився перевіряти роботи кандидатів у присутності незалежних громадських спостерігачів чи хоча б під час он-лайн трансляції. Свою відмову С. Рекотов пояснив відсутністю таких вимог у регламенті щодо роботи комісії і, незважаючи на логічно обґрунтовану вимогу, підкреслив, що перевірятиме роботи кандидатів у своєму кабінеті. Також, порушуючи вимоги щодо публічного оголошення результатів конкурсу, кадровий відділ спілкуватиметься з кожним кандидатом окремо, не виносячи це на широкий загал та не даючи громаді слідкувати за проходженням іспиту.

Олександр Глазов підкреслив, що конкурсна комісія не надала всієї необхідної інформації щодо процесу проходження іспиту кандидатами, що може призвести до політичних та кадрових махінацій:

– Попри всі вимоги щодо публічності на етапі перевірки робіт члени комісії працюють за закритими дверима. Це дасть їм змогу провести всі необхідні маніпуляції та викривити результати, і подальший конкурс проходитиме із суттєвими порушеннями. Дуже прикро, що керівників управлінь та їхніх заступників обирають саме таким чином, принципово порушуючи існуючі правові норми.