×

Олександр Шамота та полтавці: за чиї кошти планує оздоровитися «трудар» міськради

Традиційно напередодні проведення сесії Полтавської міської ради відбуваються засідання постійних депутатських комісій. Проте останнім часом коаліція влади вкотре намагається перетворити такі засідання на інструмент політичних маніпуляцій та засіб наживи. На жаль, не стало винятком і засідання постійної депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансів, яке відбулося 19 листопада. На ньому секретар міської ради Олександр Шамота особисто підписав розпорядження надати собі частину щорічної основної відпустки з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення, що призвело до справедливого невдоволення громадськості.

Депутат Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Віталій Павлій вважає такий вчинок неприпустимим та зухвалим:

– Сплачувати за оздоровлення секретаря міськради з кишені громади, на мою думку, – це вже занадто. У той час як пересічні працівники комунальних підприємств та взагалі звичайні полтавці працюють за копійки в тяжких умовах і не отримують на оздоровлення жодних дотацій, чиновники одержують величезні кошти – як зарплатні, так і преміальні. У випадку Олександра Шамоти, додавши до його зарплати та премій ще й значні виплати на оздоровлення, отримуємо близько 70 тис. грн, а це для Полтави доситьтаки немало.

Також Віталій Павлій підкреслив, що не розуміє, чому полтавці мають сплачувати за оздоровлення можновладця, який належним чином не виконує своїх посадових обов’язків:

– За яку роботу потрібно додатково оплачувати оздоровлення секретаря міськради, узагалі незрозуміло. Адже останнім часом кількість нарікань на його роботу лише збільшилася, і ці проблеми щось ніхто не квапиться розв’язувати. Тож вважаю цей вчинок недоречним та необґрунтованим.

Такої думки не лише полтавські політики, але і звичайні містяни. Так, Лариса Сінчук переконана, що ці кошти краще направити на виплати пенсіонерам або соціально незахищеним верствам населення:

– Моя мати все життя працювала на благо міста, не шкодуючи ні себе, ні свого здоров’я. А тепер їй 87 років, і вона отримує близько двох тисяч пенсії, яких навіть не вистачає на необхідні ліки, не кажучи вже про якесь там оздоровлення. І це все при тому, що я їй допомагаю продуктами та грошима. Вважаю, що саме їй та її ровесникам ці гроші і справді потрібні, адже кому, як не їм, необхідні лікування та якісні оздоровчі послуги.

З нею згоден і Петро Яворський. Чоловік зауважив, що в радянські часи казали: «Хто не працює, той не їсть». А для Петра Яворського професійні здобутки Олександра Шамоти як посадовця взагалі не вартують таких грошей, які полтавці на нього витрачають.

– Не можу особисто назвати позитивних здобутків його як секретаря міськради. Нині в Полтаві коїться суцільний безлад та неподобство. Нічого не відбувається, а як кинься, то і крайнього не знайдеш. Намагаюся обходити політику стороною, але такі заяви обурюють мене як платника податків та людину, яка за кожну гривню мусить багато працювати. Нахабне кепкування зі звичайних людей владі вибачати не можна.

Проте секретар міськради Олександр Шамота на засіданні комісії запевнив, що з його здоров’ям усе гаразд, тож хвилюватися не варто.