×

Особливо небезпечно: історична будівля міста розсипається на очах та загрожує життю сотні людей

Мешканці будинку №21/9 на вулиці Петра Юрченка вже 20 років не можуть достукатися до влади, аби вона провела капітальний ремонт будинку. Щодня на голови людей падає цегла, балконні плити осипаються, а під час дощів підвал заливає водою на понад метр. Аби привернути увагу до своєї проблеми, полтавці звернулися до редакції «ПВ».

За словами полтавки Марії Пакіюк, будинок, у якому вона мешкає, дуже старий та розвалюється просто на очах. Жінка каже, що його збудували ще в далекому 1935 році. У часи Другої світової війни там проживали американці, учасники військової операції «Френтік». Але, не зважаючи на таку багату історію та поважний вік, будинок жодного разу не ремонтували. Тож тепер будівля може обвалитися у будь-який момент та спричинити численні людські жертви.

– Стан будинку просто жахливий. У моїй квартирі від постійної вологи вся стеля пліснявіє та береться горбами. Останні три роки намагаємося робити хоч якийсь ремонт, але під час дощів усе знову руйнується. Грошей немає, та і сили вже не ті, тож якщо це не вирішиться найближчим часом, у нас може взагалі впасти стеля.

А Тетяна Третяк додала, що неодноразово зверталася до місцевої влади, але отримала лише відписки та поради зробити дах самотужки:

– Постійно ремонтуються інші будинки, а до нашого все ніяк не доходить черга. Відповідно до розрахунків на ремонт даху з однієї квартири потрібно зібрати близько 100 тисяч гривень. У нас таких коштів немає і найближчим часом не буде, адже тут проживає багато пенсіонерів та малозабезпечених категорій населення. Будинок у критичному стані, під загрозою життя багатьох людей.

Нині обурені мешканці переконані, що, лише привернувши увагу громадськості, можливо досягти певних успіхів та вирішити це болюче для них питання. Адже кожен з них хоче жити в комфортному та безпечному будинку.