×

Пам’яті Михайла Юхименка

1 серпня пішов із життя Михайло Васильович Юхименко, архітектор, член Національної спілки архітекторів, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії в галузі архітектури.

Михайло Васильович Юхименко народився 21 січня 1950 року в с. Зубовці Миргородського району Полтавської області. Свою трудову діяльність розпочав 1966 року в будівельному управлінні № 24 м. Миргорода. Навчався в Миргородському керамічному технікумі, який закінчив у 1968 році. Після служби в армії навчався в Полтавському інженерно-будівельному інституті, де отримав у 1976 році диплом архітектора. Працював на посаді старшого архітектора в управлінні головного архітектора міста та проектній організації ПКТІ, звідки в 1983 році був призначений на посаду районного архітектора в управління головного архітектора міста. З 1985 року працює на посаді заступника головного архітектора Полтави, а в 1997 році на конкурсних засадах призначений на посаду начальника Головного управління архітектури та містобудування, головного архітектора міста Полтави.

Саме на цей час припадає активна творча праця Михайла Васильовича з розбудови Полтави. Об’єкти житлово-громадського призначення, сакральної архітектури і монументально-художнього оформлення міста, пам’ятні знаки, благоустрій та об’єкти ландшафтної архітектури набувають рис комплексності в масштабі всього міста. Саме це стало підґрунтям для формування науково-проектної, містобудівної Програми комплексної реконструкції центральної частини міста Полтави. За реалізацію цієї програми Михайло Васильович у складі авторського колективу став лауреатом Державної премії України в галузі архітектури за 2000 рік. У період з 2000 року по 2006 рік працював на посаді заступника міського голови.

Михайла Васильовича Юхименка вирізняли високі моральні якості, він був чуйною людиною і патріотом рідного міста. Працюючи останні роки в складі архітектурно-містобудівної ради міста, займав активну позицію щодо розгляду архітектурно-містобудівних рішень. Серед колег мав заслужений авторитет і повагу.

Полтавська обласна організація Національної спілки архітекторів України глибоко сумує з приводу смерті товариша і колеги, висловлює щире співчуття і слова підтримки рідним та близьким покійного.

Члени полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України:
Зубашич Е.М., Гузік В.В., Вадімов В.М., Чорнощоков А.Є., Корюк М.В.,
Власенко В.Г., Минак А.О., Зільберблік Г.Я., Громов Ю.О., Сазонов С.М.,
Шевельов М.А., Олійник Ю.П., Чопенко В.Г., Регін О.О.