×

Пейзажі Марини Рожнятовської: від Полтави до Карпат

З метою урізноманітнення культурно-мистецького життя в Полтаві 4 липня у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського відбулося відкриття виставки полтавської художниці Марини Рожнятовської. Захід має назву «Мої пленери» та складається з етюдів, виконаних під час мандрів Україною, зокрема Полтавщиною. Виставка триватиме місяць, і ознайомитися з картинами зможе кожен охочий.

У мистецьких колах та серед шанувальників живопису художниця більш відома як майстер міського пейзажу. Закохана в рідну Полтаву, вона створила цикл робіт, у яких вдало відтворила наймальовничіші куточки міста. Щодо самої виставки, то Марина Рожнятовська розповідає, що на представлених роботах переважають пейзажі Полтавщини та Карпат. Також особливе місце в добірці майстрині займають картини чугуївської землі, батьківщини Іллі Рєпіна, де вона тільки-но починала свій творчий шлях, навчаючись у місцевій художній школі.

– Торік від музею надійшла пропозиція організувати виставку в рамках 250-річчя з дня народження Івана Котляревського. З огляду на те що в мене немає власних робіт, вирішили звернутися до Олексія Петренка, який люб’язно надав музею ці картини. В експозиції представлено етюди з 11 пленерів у ретроспективі 2005–2017 років. Особисто для мене це особлива виставка, адже в цих картинах простежуються мої перші кроки в олійному живописі. Тож дуже вдячна всім, хто прийшов підтримати та розділити цю радість.
Привітати художницю з відкриттям виставки прийшов і голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський. Він зазначив, що Марина Рожнятовська своєю творчістю створює бренд міста:

– Останні 20 років я щирий прихильник її творчості. Її особлива манера зображення майстерно відтворює красу Полтавщини та налаштовує думки на позитив. Можливість відвідати таку виставку – це гарна нагода подивитися на наші краєвиди під іншим кутом та вкотре зрозуміти неосяжний талант полтавських митців. Вважаю, що ця виставка стала важливою подією для культурного життя міста, до якої варто долучитися кожному.

Самобутня майстриня пензля добре знана не лише на батьківщині, а й далеко за її межами. Численні роботи художниці пронизані красою та гармонією світу, а також яскраво відображають жіноче світосприйняття. За словами колеги-художника Анатолія Алєксеєнка, її творчість різнопланова і вважається зразком довершеного сучасного українського мистецтва:

– Із художницею знайомий багато років і увесь цей час спостерігав за її розвитком та вдосконаленням техніки. Добре пам’ятаю той час, коли вона лише починала працювати олійними фарбами і як ділилася зі мною своїми сумніви. Але вже тоді у її роботах було видно значний потенціал, тож дуже радий, що її наполегливість допомогла реалізуватися у таких яскравих роботах.

Одеситка Лада Дрібна приїхала до Полтави, аби відвідати виставку та більш детально ознайомитись із доробком художниці:

– Цікавлюся мистецтвом та обрала відповідну професію живописця. Приїхала подивитися, як розвивається сучасне мистецтво саме в Полтаві, і приємно вражена кількістю картин та їх виразністю. У них відчувається життя та справжня українська натура – це милує очі. Особисто мені ця творчість імпонує, адже працюю у схожому стилі.
Живописні роботи Марини Рожнятовської зберігаються у Львівському національному музеї ім.А.Шептицького, Полтавському краєзнавчому музеї ім.В.Кричевського та Полтавському художньому музеї ім.М.Ярошенка. Також численні її картини представлені в багатьох приватних колекціях, як в Україні, так і за кордоном. Художниця провела дев’ять персональних виставок, а також була учасницею 30 міжнародних пленерів.