×

Перерозподіл 211 млн грн із бюджету «пахне» дерибаном

Підбиваючи підсумки 30-ї сесії міської ради сьомого скликання, яка відбулась 28 лютого, полтавці побачили, як насправді працює коаліція Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини». 211 млн грн із міського бюджету перерозподілили, як самі того захотіли, а на важливі цілі коштів не віднайшли.

Укотре коаліція Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» відмовила жителям міста у ремонтах будинків: дахів, під’їздів та інших комунікацій. Полтавцям украй наболіло питання і щодо фінансування проєкту «Вулична арена» на Леваді, який здобув перемогу в рамках «Бюджету участі» ще у 2017 році. Ця проблема набрала вже широкого розголосу у «Фейсбуці». Про неї навіть зняли сюжет на ТРК «Україна». Однак, не зважаючи ні на що, коаліція Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» не збирається втілювати цей проєкт у життя. Полтавці говорять, що на тому місці планують побудувати багатоповерхівку. Чиновники вже наскільки знахабніли та втратили совість, що навіть на сесії міськради почали обманювати людей.

Начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак під час доповіді про внесення змін до показників міського бюджету на 2020 рік та розподілу 211 млн грн запевнила щодо виділення коштів на реалізацію проєктів «Скейтпарк» (1,4 млн грн) та «Вулична арена» (1 млн грн). Однак потім це виявилося неправдою. Кошти передбачили лише на «Скейтпарк». Загалом до змін бюджету-2020 у «ПВ» виникло чимало запитань. Так, черговий раз коаліція Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» «забула» про об’єкти з високим ступенем готовності, на які попередньо з бюджету виділялися чималі кошти, перемкнувшись на вже нові будівельні проєкти. Яскравим прикладом цього став харчоблок для НВК №26 «Перші кроки» на Стрітенській, 20, на який із бюджету вже витратили 7 млн грн, але будівництво приміщення так і не завершили.

На його кінцеве облаштування потрібно ще 5 млн грн. Але перший заступник міського голови, представник «Батьківщини» Ігор Федій самостійно вирішив заморозити кошти на це будівництво. Хоча голова їхньої фракції Олег Бєлоножко на своїй сторінці у «Фейсбук» постійно розповідає про те, як тримає на контролі тему дитсадків. І невдовзі запланували проєктування нових будівництв, не завершуючи попередніх. Тож стає зрозуміло, що на розробці нових проєктів відмиються кошти, а потім їх уже традиційно покинуть. Також коаліція «забула» і про ремонт траси Київ – Харків у межах Полтави, яка належить місту.

Хоча область ще у 2018 році підставила плече, виділивши на умовах співфінансування на ремонт цього відрізка дороги 80 млн грн. Місто ж спромоглося віднайти лише 17 млн грн. І не виконало своїх обіцянок. На цій сесій грошей на це також не знайшлося. Тож завдяки коаліції ділянка дороги траси Київ – Харків у межах Полтави не буде дороблена та залишиться розбитою із численними ямами. Така ж ситуація виникла з будівництвом ЦНАПу, який буде обслуговувати полтавців. На нього область на умовах співфінансування виділила 20 млн грн, а місто свої обов’язки знову проігнорувало.

Те саме можна сказати і про добудову басейну на Петра Юрченка. За проханням міста область погодилась узяти його на свій баланс за умови того ж співфінансування. Місто мало виділити зі свого боку 20 млн грн, але так нічим і не допомогло. Натомість коаліція передбачила кошти на нові нікому не потрібні проєкти, які згодом припадатимуть пилом на полицях і з часом перетворяться на чергові довгобуди.

На сесії виділили 300 тис. грн на реконструкцію скверу біля приватного Полтавського університету економіки і торгівлі, до якого має безпосереднє відношення родина заступника міського голови Світлани Нестулі. Виходить, тепер поряд з кожним приватним підприємством можна просити облаштувати сквер. А місто нехай і далі чекає на реконструкцію скверу Героїв України (колишній пам’ятник Леніну) чи Корпусний сад тощо. На важливі для міста проєкти у коаліції Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» грошей не знайшлося, зате вони є на облаштування скверів біля приватних університетів. Також можна витратити кошти і нагородні матеріали та іміджеву продукцію за 340 тисяч грн. Це виготовлення нагрудних знаків, грамот, блокнотів, ручок та календарів. Не поскупилися вони і на власний піар, виділивши близько 5 млн. гривень.