×

Петицію про відставку Олександра Шамоти за пиятику та 50-тисячну зарплату після тривалого блокування міськрадою таки зареєстрували

18 вересня на офіційному сайті Полтавської міської ради нарешті з’явилася петиція з вимогою відсторонити з посади секретаря міської ради Олександра Шамоту та заступника міського голови Сергія Рекотова.

Автор петиції Єгор Мкртчян зареєстрував її ще 5 вересня. Через те що петицію не публікували, йому довелося надіслати звернення до Президента України та до Верховної Ради. Свій вчинок чоловік пояснив тим, що не збирається вибачати та терпіти таке принизливе ставлення до себе як до полтавця. На його думку, подібним чиновникам не місце в міській раді:

– Дізнавшись про те, як поводять себе можновладці на робочих місцях, був просто шокований. При нинішній міській владі ставлення до Полтави та її жителів скотилося «нижче плінтуса». Полтава потопає у багні та смітті, а до простих людей ставляться як до дурнів. Вважаю, що така поведінка неприпустима для представників міської влади, тож подав петицію. Але через особисту вказівку Олександра Шамоти її довго не викладали та не надавали жодних пояснень свого вчинку.

Нагадаємо, 30 серпня у розпал робочого дня секретар міськради Олександр Шамота разом із заступником міського голови, керуючим справами міськвиконкому Сергієм Рекотовим, розпочали потужну пиятку в кабінеті останнього. Тож, не бажаючи чекати вечора, «організатори» запросили до себе інших чиновників та працівників міськради, зокрема керуючого справами Подільської райради Олександра Кісільова та заступницю голови тієї ж райради Вікторію Христову.

Уживаючи алкогольні напої, Олександр Шамота разом з винуватцем свята неодноразово насміхалися над полтавцями, з податків яких їм виплачують надзвичайно високі зарплати по 50 тис. грн. Окрім цього, Сергій Рекотов зауважив, що невдовзі отримає ще й значну премію, відверто натякаючи на безпосередню допомогу секретаря міськради.

Аби захистити Полтаву від такого свавілля, лідер партії «За простих людей» Сергій Каплін подав позов до суду щодо скасування 50-тисячних заробітних плат чиновників. Перше його засідання має відбутися 24 вересня.

Варто зазначити, що це перший в Україні прецедент, коли керівництво міста забороняє своїм жителям реалізувати конституційні та демократичні норми, зокрема ініціювати питання та голосувати за них. За свідченнями фахових юристів відповідно до п.7 ст. 212-3 КУПАП незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А Закон України «Про звернення громадян» чітко регламентує обов’язки міської влади, яка повинна забезпечити громадськість усім необхідним для реалізації своїх конституційних прав.

Як проголосувати за петицію на сайті міської ради

• Спершу потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій та знайти необхідну петицію;

• далі для того, щоб отримати змогу проголосувати за петицію, потрібно здійснити авторизацію у системі;

• після цього буде відображена форма, у якій потрібно ввести дані користувача, які він вказував при реєстрації;

• якщо ж процедури реєстрації не здійснювали, то потрібно скористатись посиланням на реєстрацію нового користувача (виділено жовтим кольором на рисунку), після чого буде запропоновано ввести адресу електронної скриньки та пароль користувача до системи (дані, за допомогою яких користувач буде авторизовуватись у системі);

• після введення інформації потрібно натиснути на кнопку в нижній частині форми реєстрації. Далі користувачу повідомляється про те, що йому на електронну скриньку відправлено лист, у якому міститься посилання, за яким потрібно перейти для того, щоб підтвердити, що це справді його електронна скринька;

• отримавши лист, потрібно перейти за вказаною в ньому адресою та в формі авторизації, ввівши адресу електронної скриньки та пароль, що вказувались при реєстрації;

• авторизувавшись, потрібно перейти на потрібну петицію та натиснути на кнопку «Підписатися».

Аби петицію розглянули на засіданні профільної комісії міської ради, вона має набрати 250 голосів за 60 днів.