×

Під час небезпечної епідемії полтавці лишилися без ШВЛ

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» витратила 24 млн 672 тис. грн на придбання 24 апаратів штучної вентиляції легень. Проте їх до цього часу так і не доставили до лікарняних закладів міста. І це при тому, що ці апарати закуповували за спрощеною процедурою.

 І хоч коронавірусна епідемія вже ніби йде на спад, та якби ситуація була іншою, то полтавці опинилися б у справжній небезпеці. Чому ж так сталося?

Ще 19 березня на позачерговій сесії міськради депутати виділили додатково до потужного бюджету медицини міста 34,5 млн грн на боротьбу з коронавірусом, включно на придбання апаратів штучної вентиляції легень. Ці кошти взяли з інших статей витрат. Основні втрати припали на сфери освіти, ЖКГ та будівництва, культури та спорту. Згодом виявилося, що через некомпетентність керівництва департаменту охорони здоров’я міста раніше виділених грошей не вистачає.

Тож на позачерговій 32 сесії міськради додатково виділили ще 7,6 млн грн на закупівлю апаратів ШВЛ. Загалом же депутати міськради виділили безпрецедентні 159 млн грн на придбання медичного обладнання. «ПВ» уже писав, як за останніми тендерними закупівлями місто переплатило за медобладнання в сумнівних фірм із кримінальним шлейфом. Для придбання зазначених апаратів ШВЛ були укладені договори зі строками постачання від середини травня до кінця серпня. За всіма договорами передбачено 100% передоплати.

Виникає запитання: навіщо було укладати договори з такими термінами поставки, оскільки апарати потрібні були негайно? І навіщо було здійснювати передоплату? В одній із фірм-постачальниць «Ксенко» стосовно реальних строків постачання ШВЛ повідомили, що в кращому випадку це буде наприкінці літа. Тобто виникає сумнів, чи отримають ці апарати лікарняні заклади міста взагалі? Але гроші полтавців уже витратили в квітні. Обурював і той факт, що представники коаліції, налагоджуючи свої схеми з відкатами, не змогли вчасно закупити медобладнання.

Коли ж ШВЛ доставлять у місто, невідомо. І це добре, що коронавірусна епідемія вже пішла на спад. А якби все було інакше, то полтавці лишилися б без такої необхідної медтехніки. І це могло б їм коштувати життя через недбалість керманичів міста.