×

Підлеглі Чепурка працюють без засобів захисту

Із 6 квітня в Україні запровадили більш жорсткі заходи карантину, про що йдеться у постанові Кабміну №211. Запроваджується обов’язковий масковий режим у громадських місцях, за недотримання якого людей можуть оштрафувати від 17 тис. грн до 34 тис. грн. Однак працівників ЖКГ штрафи не лякають, вони працюють без респіраторів, масок, рукавичок та захисних окулярів, не кажучи вже про костюми.

На запитання, чому вони без масок, комунальники відмовляються відповідати. Ми звернулися по відповідні коментарі до прес-служби міської ради, адже на останньому міськвиконкомі, як і на попередніх, передавалися засоби індивідуального захисту для відповідних служб, також внесені депутатами необхідні зміни до бюджету та перерозподілені кошти для ефективної боротьби з вірусом у місті. Там говорять, що масками всі комунальники забезпечені. Тож виходить, що міські чиновники брешуть, вони не можуть забезпечити масками навіть комунальників та лікарів.

За інсайдерською інформацією, у кількох медзакладах Полтави надмірно економлять на елементарних засобах захисту. Лікарям видають лише по одній одноразовій масці на тиждень. І це при міському бюджеті в 3 млрд грн. Також нещодавно на сесії міськради були виділені кошти на придбання ШВЛ (апаратів штучної вентиляції легенів). Однак у зв’язку з некомпетентністю міських чиновників, які належним чином не організували процес закупівлі, депутати знову змушені були додатково виділити на ці потреби 7,5 млн грн. А ШВЛ до цього часу так і не придбали.

Натомість коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» закриває ринки та зобов’язує директорів магазинів власним коштом купувати маски на свій персонал.

За словами начальника ГУНП у Полтавській області Івана Вигівського, уже найближчим часом штрафуватимуть усіх без винятку та преференцій, хто виходить на роботу без засобів індивідуального захисту:

– Ми збираємо дані, на вечір мені доповідають, то буде однозначно складений адміністративний протокол відносно керівника цього підприємства, тому що він зобов’язаний забезпечити своїх працівників і контролювати. Що стосується працівників ЖКГ, то ми також розглянемо відповідальність щодо них, але насамперед це повинні до них доносити їхні керівники.

Нагадаємо, що Чепурко за особистою вказівкою Удовіченка та Шамоти позакривав усі ринки, наголошуючи на тому, що всі полтавці мають сидіти вдома, щоб не наражатись на коронавірусну небезпеку. Але при цьому тисячі його підлеглих чомусь продовжують працювати без елементарних масок на вулицях нашого міста, спилюючи дерева в парках, хоч вони мають бути прикладом для всіх полтавців. Проте бачимо, що Чепурко може лише піаритись у «Фейсбуку» про свої «досягнення» у боротьбі з коронавірусом…

Карантин в Україні запроваджено до 24 квітня.