×

Підняли зарплати за рахунок дітей та молоді…

5 серпня депутати Полтавської міськради зібралися на засідання 26-ї позачергової сесії сьомого скликання. На ньому винесли на розгляд 31 питання. Серед найголовніших – призначення трьох заступників міського голови та затвердження нового складу виконавчого комітету. А також розподіл 150 млн грн перевиконання бюджету, зокрема на заробітні плати чиновникам.

Цього разу сесія відбувалася вже в новому форматі коаліції, до якої, як відомо, увійшли фракції «Рідне місто», «Батьківщина», СДП та ситуативно союзником стала «Свобода».

Першим депутати розглянули питання розгляду проекту рішення про прийняття на службу у виконавчий комітет Полтавської міської ради та затвердження на посадах першого заступника міського голови Ігоря Федія, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлани Нестулі та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Сергія Рекотова.

Варто зазначити, що на більшості депутатських комісій із різних причин ці кандидатури попередньо не були схвалені. Однак, неважаючи на це, за їхні призначення із 26 депутатів проголосували 23 (троє – проти). Фракція «Самопоміч» була проти, але новий склад виконкому підтримала. Окрім заступників міського голови та голів райрад Полтави, представлятимуть тепер і члени політичних сил, які мають фракції в міськраді. Тож до складу нового виконавчого комітету міськради увійшли Ігор Федій та Володимир Пишкін («Батьківщина»), Анатолій Вертелецький (СДП), Павло Рибка та Дмитро Гаврилко («Самопоміч»), Владислав Шевченко та Дмитро Бурмака («Свобода») та Володимир Запара (БПП «Солідарність»)

Також депутати проголосували за зміни в керівництві депутатської комісії з питань бюджету та фінансів. Замість Володимира Корчаки (фракція БПП) новим головою став Андрій Соколов («Батьківщина»). Після перерозподілу обов’язків міському голові (його обов’язки виконує секретар міськради Олександр Шамота) підпорядковано управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, управління культури міськвиконкому та Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Варто зазначити, що 150 млн грн перевиконання бюджету нова більшість перерозподілила і на заробітні плати чиновникам, які й до того були чималими. Так, 2 млн 499 тис. грн виділили виконавчому комітету Полтавської міськради. Із них 2 млн 24 тис. грн — на підвищення зарплат, щоб виконати Постанову Кабміну № 525 щодо оплати праці від 19 червня 2019 року. Між іншим, відповідаючи на запитання депутатів під час засідання бюджетної комісії, заступник міського голови Іван Сватенко уточнював, що його зарплата складає більше 30 тис. грн.

У той же час припинено ряд важливих для міста проектів, зокрема й ремонти в деяких медичних і освітніх закладах міста. І це лише найбільш болючі питання.
Голова найбільшої фракції в Полтавській міській раді Андрій Матковський розповів «ПВ» позицію своєї команди щодо позачергової сесії та пояснив, чому їхні депутати не були присутні на засіданні:

— З точки зору нашої команди призначення позачергової сесії і розгляд змін до бюджету за одну ніч – це неприпустимо. Такого навіть не було за часів Олександра Мамая і за всю нашу каденцію. Ми пропонували, щоб сесію провели, як це зазначено в регламенті у 20-их числах серпня. До цього часу можна було б спокійно на депутатських комісіях розібратися із пріоритетами фінансування. Але, мабуть, для нової більшості, важливішим є підвищення заробітних плат керівникам міськвиконкому. І це при тому, що вони мають і так чималі зарплати. Вочевидь «Рідному місту», СДП та «Батьківщині» дуже хотілося призначити на посади своїх людей, щоб якомога швидше платити їм ті надбавки. Наша фракція на своєму засіданні вирішила, що не буде брати участі в такій сесії. Нам соромно за позицію депутатів «Рідного міста», СДП, «Батьківщини» та «Свободи», які розподілили перевиконання бюджету в 150 мільйонів грн, визначивши пріоритетом не фінансування закінчення ремонтів у дитсадках, школах, лікарнях міста, а також ініціативи молоді по створенню Молодіжного центру ініціатив, натомість вирішили підвищити заробітну плату своїм висуванцям. А також направити кошти на задоволення амбіцій окремих депутатів, наприклад, на реконструкцію парку в мікрорайоні Браїлки. Ми не проти наведення порядку в парках та скверах, але не за рахунок дітей, —зазначив Андрій Матковський. — Разом із юристами розглянемо законність скликання сесії та ухвалення на ній рішень. Скоріше за все будемо звертатися до суду, аби відмінити їх. Запевняю, що наша фракція і надалі буде стояти на захисті інтересів громади і не допустить, щоб окремі політики вирішували особисті чи партійні інтереси за рахунок полтавців.