×

Підземні переходи занепадають, а влада дивиться на це крізь пальці

Позитивних новин про полтавські підземні переходи останнім часом, на жаль, не знайти. Особливо з періоду, відколи прийшли до влади «міцні» господарники з коаліції Удовіченка й Шамоти. Варто згадати, як ще з 2018 року в Полтаві тягнулася ціла епопея з ремонтом підземного переходу на розі вулиць Європейської та Шевченка. Попри перспективи, перехід з приходом зими в підсумку таки протік.

Не менш тривалий період муляв око полтавцям стан підземного переходу в самому центрі міста біля Будинку зв’язку. У квітні цього року в занедбаному підземному переході на вулиці Маршала Бірюзова в районі зупинки «Завод «Продмаш» зловмисник підстрелив чоловіка. Але найбільше негативних новин нині з’являється щодо підземного переходу на перехресті вулиць Європейської та Степового фронту.

Так, 26 квітня там сталася пожежа, унаслідок якої всі приміщення підземного переходу були сильно задимлені. Раніше неодноразово хулігани там розбивали лампочки, тому від оренди цього переходу вирішив відмовитися Олександр Артеменко, який орендував споруду ще з 2003 року. Орендар розповідав, що весь цей період перехід, який раніше жодного разу капітально не ремонтувався, був цілковито на його утриманні. Ці кошти були значними, адже, окрім комунальних послуг, потрібно було платити заробітну платню охороні, бо перехід цілодобовий, утримувати прибиральницю тощо.

З того часу минуло кілька місяців, а міська влада досі чекає, коли ж знайдеться новий орендатор і вкладе сюди свої гроші. Причому ідея про ремонт переходу за кошти міста чиновникам на думку так і не спала. Тим часом журналісти «ПВ» поцікавилися думкою полтавців, які наважуються ходити цим аварійним підземним переходом. Полтавців запитали їхнє бачення до стану об’єкту й загалом до ставлення дій комунальників міста. Більшість з них схиляється до думки, що на сьогодні переходом ходити небезпечно, тому краще накинути зайву сотню метрів вулицею. Тут обшарпані стіни й стеля, яка ось-ось може впасти на голову, а після дощу капає вода.

Будемо сподіватися, що в Полтаві знайдеться орендар, який зможе навести бодай якийсь порядок у цьому підземному переході. Адже, як відомо, «ефективні» господарники з коаліції Удовіченка й Шамоти в цьому році його ремонтувати принципово не збираються. Та прийде осінь, і люди скажуть вам свої слова вдячності за «виконану» роботу на благо міста.