×

Пішов з життя Андрій Боголюбський

На 92-му році життя після тяжкої хвороби перестало битися серце Андрія Ілліча Боголюбського – корінного полтавця, учасника бойових дій Другої світової, члена Спілки літераторів Полтавщини, давнього друга і автора «Полтавського вісника».

Андрій Ілліч прожив довге і насичене життя. Його дитинство і юність припали на найтяжчий період в історії нашого краю: голод, війна, розруха… У рідній Полтаві  разом з матір’ю хлопець пережив війну, а після визволення міста був мобілізований на курси саперів, після закінчення яких більше року в складі спеціального загону брав участь у розмінуванні Полтави і околиць, не раз опиняючись на грані життя і смерті.

Мріючи стати військовим пілотом, вступив до льотного училища, але за станом здоров’я не зміг його закінчити… Повернувшись до Полтави, працював на виробництві, зокрема й столяром у Полтавському театрі імені М.Гоголя, де пізніше брав участь і в спектаклях. І все ж більшу частину свого довгого трудового життя віддав заводу «Лтава», де пропрацював аж до виходу на пенсію.

Будучи людиною надзвичайно начитаною і ерудованою, Андрій Боголюбський активно займався і літературною творчістю. Писав вірші, новели і оповідання, епіграми і афоризми, які періодично друкувалися у «Полтавському віснику». Запам’ятався читачам  і цикл публікацій А.Боголюбського «Полтава в окупації очима 13-річного хлопця», його спогади про службу у спецзагоні саперів. Написав він і цілий ряд книг, зокрема й автобіографічну «Моя доля».

Редакція газети «Полтавський вісник», Спілка літераторів Полтавщини глибокого сумують з приводу смерті  Андрія Ілліча Боголюбського і висловлюють щире співчуття рідним і близьким покійного.