×

Після перемоги на виборах міського голови ми повернемо все награбоване мафією Удовіченка та Мамая, а ті, хто жив з бюджетного корита, будуть сидіти

На цьому тижні після звернень Сергія Капліна поліція відкрила кримінальну справу через фальсифікацію сертифікатів на продукти для харчування дітей. Також він подав позов до суду, аби зупинити дерибан родовищ газу командою Удовіченка, БПП та партією ПрядкаШамоти в облраді. Ось-ось Вікторія Лоза, людина Чепурка та Удовіченка, займе посаду директора департаменту охорони здоров’я. Вона, виявляється, ще й радниця у Уляни Супрун. Керівників лікарень примушують писати заяви про звільнення за власним бажанням, а їхні місця займе наближене оточення полтавської влади. Виявилося, що на постачанні тепла у будинки 109-го мікрорайону заробляють полтавські можновладці. І на фоні зламаних дитячих майданчиків і відсутності харчування дітей у школах полтавська влада в особі Шамоти та Чепурка, членів команди Удовіченка, дозволяє собі витрачати на піар мільйони гривень. Ці та інші питання ми попросили прокоментувати лідера партії «За простих людей», майбутнього кандидата на посаду міського голови Полтави Сергія Капліна.

– Як ви оціните нинішню ситуацію в місті, що буде далі та які в Полтави перспективи?

– Не забувайте, що Полтава дуже багате місто, просто наші гроші крадуть. Нічого, скоро УДАВляться. Після перемоги на виборах міського голови ми повернемо все награбоване. Я стараюсь виконувати всі обіцянки. За час свого депутатства я прибрав з посади Мамая, залучив до Полтави і Полтавщини мільярди гривень, ремонтував школи й лікарні, будував лікарні, купував комунальну техніку, захищав полтавців від монополістів: не дозволив установити загальнобудинкові лічильники на газ, на холодну та гарячу воду, боронив Полтаву віл «Обленерго». Я готовий далі служити простим людям. А тепер подивіться на схему бюджетного дерибану, яку організував Удовіченко, Мамай та інші. Цьому треба класти край.

– Уже не вперше правоохоронці розслідують зловживання влади на освіті та харчуванні дітей. Що відбулося цього разу?

– Факти – річ уперта. Полтава – єдине місто в області і єдиний обласний центр в Україні, де не годують безплатно учнів початкової школи. Полтава не має парків для відпочинку родин. Це місто, де багато молоді, але вона без уваги влади. Цього року спалахнув скандал через зрив тендерів на закупівлю продуктів у дитсадки. Нагадаю: їх у місті 44. Дітей годували капусняками та сирними запіканками. Перший дощ показав корупцію на ремонті дошкільних закладів у дитсадку на Леваді. Ледве не загорівся ліцей №3, на ремонт якого витратили 24 млн грн, як на фонтан. Продовжувати?

– І далі поліція відкриває справу через якість продуктів.

– Я на місці міського голови примусив би всіх керівників міста ходити обідати у школи і дитсадки, а не у грузинські ресторани, як вони люблять. Уявіть, низка фірм підозрюється у фальшуванні сертифікатів якості, і все це Удовіченко і Шамота, які поділили між собою спорт, освіту й охорону здоров’я. Я написав низку звернень до правоохоронних органів, і ось є відповідна реакція. Буду контролювати далі.

– Цього тижня ви подали позов до Адмінсуду з вимогою зупинити дерибан надр Полтавщини?

– Оскаржив в Адмінсуді рішення Полтавської облради про передачу полтавських газових родовищ російському олігарху Фуксу. Нагадаю, облрада віддала росіянам родовища на п’ять мільярдів, а вони пообіцяли 14 мільйонів компенсації. Але наперед видали колосальні хабарі депутатам – по 100 тисяч доларів на фракцію, яка голосувала за. Я направив заяву до суду та депзвернення від нових депутатів до НАБУ, СБУ, ГПУ та звернення до Володимира Зеленського. За передачу надр Полтавщини олігархам із Росії голосували депутати Удовіченка, Шамоти – Прядка, Біленького – Пісоцького (БПП). Суди Полтавщини контролює син Удовіченка, тому буде непросто боротися, але хто, як не ми. Уряд не може знайти кошти вчителям і лікарям, на субсидії, на зменшення тарифів, а на Полтавщині депутати від Удовіченка та БПП розривають між собою родовища і продають Україну шматками.

– Схоже, і лікарні опиняться скоро в руках Удовіченка, адже кажуть, що посаду керівника департаменту охорони здоров’я хоче зайняти його людина?

– Тепер і в Полтави буде своя «Доктор смерть». Нагадаю, так називали екс-міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Саме її радниця Вікторія Лоза скоро обійме посаду керівника медичного департаменту міськради. Нагадаю, що для цього Удовіченко та Шамота провели цілу кадрову реформу. Вони збільшили кількість працівників до 533 (при Кукобі було 250, і вистачало) та фонд оплати праці чиновників до 100 млн грн. Зарплати начальників там не нижчі – 40–50 тис. на місяць. Це три з половиною тисячі нових дитячих майданчиків та десять нових нормальних фонтанів, 15 прекрасних парків щороку. Але ці гроші просто проїдять на імітацію діяльності нових департаментів.

– Керівників лікарень примушують звільнятися?

– До речі, цього тижня міська влада викликала всіх керівників лікарень «на килим» і примусила писати заяви на звільнення. А далі влада виставить рахунки досвідченим лікарям або посадить у крісла своїх коханок та родичів. Посада там коштує 20–30 тис. доларів. Посади директорів шкіл продавалися по 10 тис. доларів. Щоб отримати посаду керівника департаменту, прес-служби, треба бути дуже-дуже близьким чи близькою до когось із начальників міста. І це не жарти. Перетворили міськраду на бордель.

– Цього тижня жителі 109-го мікрорайону просто замерзали. У чому реально проблема?

– Усе дуже просто: Удовіченко, Шамота, Чепурко заробляють на горі людей зі 109-го мікрорайону. Ще на початку весни його жителі почали вимагати від влади розв’язання питання теплозабезпечення мікрорайону. У відповідь вона мовчала й кивала в сторону уряду, «Нафтогазу» та області. Чиновники вважали, що власники турбомеханічного заводу з ними граються і просто шантажують, і сподівалися, що ближче до осені все вирішиться. Ні, не вирішилося.

– Ви заявляли, що тепер влада має бізнес на постачанні тепла цим жителям. То полтавці мерзли через бізнес-інтереси можновладців?

– Тоді влада організувала бізнес із заводом і фактично дозволила йому продавати через власну фірму тепло нещасним полтавцям. Фірма зареєстрована в Києві, а її співзасновник – дружина власника турбомеханічного Дашутіна. І головне, заступник директора заводу – однопартієць і депутат від партії Шамоти. Ось і склалася схема. З ними також і Удовіченко з Чепурком як куратори комунальної сфери. Саме тому останні кілька тижнів Чепурко фактично грає роль адвоката турбомеханічного. Не будемо окремо зупинятися на складнощах теплопостачання цього сезону. Протягом тижня температура падала до 6°С, і від охолодження страждали діти, пенсіонери. Якщо хтось посміє з начальників міста відкрити свій корумпований рот і розповідати казки про «Африку» в Полтаві, я дам телефон жінки з інвалідністю, яка, сидячи у візку, благала мене вплинути на виродків з міськради, аби увімкнули тепло, бо в неї у квартирі просто «Сибір». Але можновладці вирішили зекономити: вони краще витратять на свій піар два мільйони, 100 мільйонів на зарплати чиновників. Або просто вкрадуть на латанні доріг або марафоні.

– Чепурко, Удовіченко, представники «Батьківщини» постійно виступають на місцевому телебаченні. За чиї кошти цей бенкет під час чуми?

– Відповідь знову проста: майже 2 млн грн до кінця року витратять на піар керівництва Полтави. Якщо ви бачите по телевізору сюжет про Шамоту, Чепурка або Удовіченка, про партію «Батьківщина», знайте: ця реклама за ваші гроші. Тільки з вашої кишені витягли 10 тис. грн за хвилину. Нещодавно депутати передбачили видатки у бюджеті на висвітлення роботи керівників міськради в обсязі 1 млн 800 тис. грн. Це півтори тисячі мінімальних пенсій або тисяча зарплат. Ситуація абсурдна: кожен «пук» міської влади висвітлюють у ЗМІ за ваші гроші. Наприклад, минулого тижня були такі сюжети: Шамота перевірив Поле Полтавської битви, Шамота перевірив музей, Шамота перевірив садибу, Шамота перевірив бібліотеку, Шамота перевірив дитячу бібліотеку. Кожен такий сюжет – це 15 тис. грн. Ці гроші могли б піти на комунальні потреби. Наприклад, я за власні кошти відновив хокейний майданчик, це коштувало кілька десятків тисяч гривень і ні копійки з міського бюджету. Ми зафарбували тисячі рекламних повідомлень про продаж наркотиків. Є питання, чому Шамота й Удовіченко не перевіряють харчування учнів 1–4 класів, яке відсутнє? Чому ЦЬОГО не показують! Чому не показують відсутні ремонти дахів, затоплені підвали, роздовбані тротуари та східці. А замикання світла і пожежу у третьому ліцеї, потоп у дитсадку на Леваді, те, як годують лише капустою дітей у дитсадках, а змову з перевізниками, а фальшування голосів при дерибані майна на комісії міськради, а зарплати та премії по 50 тис. грн і т.д.?

– Ви заявляєте, що Мамай продовжує співпрацювати з Удовіченком і далі. Це правда?

– Вони у змові і демонструють нам з вами, що ніби вже не спілкуються. Спілкуються і мають спільний бізнес на бюджеті міста. Подивіться уважно: люди Мамая отримують землю і приміщення, наприклад Хоменко. Люди Мамая отримують кіоски. Люди Мамая контролюють ліфтовий бізнес. Купа людей Мамая залишилася працювати в органах влади міста та районів. Ворон ворону ока не виклює. Але Удовіченко та Чепурко приховують свою участь у грабунку міста разом з Мамаєм. У своїх неправдивих звітах пишуть лише про кілька останніх місяців роботи у полтавській комуналці та гуманітарці. Насправді саме Удовіченко розвалив полтавське «Теплоенерго» та «Водоканал»,