×

По вулиці Грушевського капітально відремонтували та удосконалили дворові проїзди

Дворові проїзди – щоденний біль та клопіт десятків тисяч полтавців, які живуть у так званих  спальних районах міста. Спроєктовані та зведені ще за радянських часів, вони нині знаходяться у вкрай незадовільному стані, потребують термінового капітального ремонту і суттєвого розширення, у відповідності до габаритів сучасних авто. Зрештою ці невирішені проблеми призводять до колосальних незручностей, пошкоджень авто та значних матеріальних втрат, а у деяких серйозніших випадках – навіть до ДТП чи людських травм.

Однак ситуацію вдалося змінити на краще, коли у справу втрутився представник команди Андрія Матковського Андрій Лямін. За його активного сприяння у Полтаві капітально відремонтували  та облаштували понад 70 дворових проїздів у мікрорайонах Алмазний, Половки, Браїлки та Левада.

За словами полтавця Вадима Сука, останні кілька років дорога в дворі багатоповерхівки №10 по вулиці Грушевського потребувала капітального ремонту. Через розбите дорожнє покриття та глибокі ями чоловік неодноразово пошкоджував ходову частину своєї машини та вимушений був раз у кілька місяців стабільно платити за ремонт авто:

– Це був не асфальт, а лише якісь його решки. Їдучи там не міг здійснити маневр чи нормально розминутися з іншою машиною. Мало того, що сама проїжджа частина була надто вузькою та ще й по узбіччях стояли в ряд припарковані авто. Щоб нікого не зачепити доводилося щоразу проявляти чудеса водійської майстерності, адже навіть маленька подряпина вартуватиме кругленьку суму особливо якщо машина чужа.

Вадим Сук зауважив, що багатьох проблем можна було б уникнути, аби свого часу при плануванні житлового масиву фахівці створили комплексну розв’язку із основними міськими дорогами та закласти спеціальні «кармани» для паркування. Адже якщо заїхати у двори було проблематично то виїзд звідти був досить непростою задачею, з якою нормально справлялися далеко не всі

У 2018 році місцеві жителі пришли на особистий прийом до Андрія Ляміна та попрохали його хоч якось зарадити цій проблемі. Детально вивчивши питання,  А. Лямін не лише погодився посприяти, але й пообіцяв зробити це якомога скоріше. Відтак близько півроку тривали ремонтні роботи, під час яких не лише повністю замінили асфальтне покриття, але й розширили проїжджу частину, облаштували «кармани» для парковки, добудували пандуси та відмежували тротуари новими бордюрами. Також робітники суттєво доопрацювали схему водовідведення за допомогою ливнівок тим самим припинивши постійні підтоплення частини вулиці після рясних дощів чи весняної відлиги.

Водій служби таксі «357» Костянтин Горб підкреслив, що тепер їздити у цей квартал – одне задоволення, адже зразу видно, що там все облаштовано під реальні потреби людей з урахуванням усіх технічних вимог.

– По роботі буваю тут майже щодня по кілька разів. І якщо раніше там можна було порізати шини, погнути диски чи навіть відламати бампер, то нині їду без остраху. Особливо вдячний за розмежування проїжджої частини та тротуару. Відтак  діти, літні люди та мами з візочками йдуть на безпечній відстані від автомобіля і чітко бачать, де пролягає це відмежування. Не раз бував в інших районах міста та бачив як команда Андрія Матковського буквально відроджувала подібні до цього дворові комплекси буквально з руїн. Сподіваюсь, що за їхньої підтримки вдасться облаштувати проїзд та покласти асфальтне покриття за адресою вул. Алмазна, 2а поблизу дитячої художньої школи. Переконаний, що завдяки нашій спільній роботі незабаром вдасться зробити у Полтаві розвинену інфраструктуру відповідно до усіх сучасних вимог.