×

ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВ’Я ОЧЕЙ

14 жовтня – Всесвітній день зору

Більше 300 мільйонів людей у всьому світі мають різні проблеми із зором, при цьому 40 мільйонів з них вже осліпли.

Кожного другого четверга у жовтні відзначається Всесвітній день зору. Це реальний привід подумати про причини зорових дисфункцій та порушень, що іноді призводять до часткової втрати зору або й повної сліпоти, а також про ефективні заходи реабілітації. Але найголовніша мета Всесвітнього дня зору – звернути увагу населення на профілактику здоров’я очей.

На жаль, дуже часто втрата зору – це результат запізнілого звернення за медичною допомогою або реабілітацією. Проблема ускладнюється і тим, що багато захворювань очей і починаються, і протікають безсимптомно. Людина звертається до фахівця тільки тоді, коли, погіршення зору починає заподіювати дискомфорт.

Такі захворювання, як глаукома і катаракта, раніше вважалися притаманними для зрілого віку. Сьогодні вони дуже часто зустрічаються і в молоді. Адже молоді люди все рідше проводять вільний час активно, мало рухаються та загартовуються, переважно проводять дозвілля перед екраном телевізора або комп’ютера. Результатом перенапруження очей стає поява сухості, почервоніння склер, сльозотечі. Крім хвороб очей, погіршення зору може виявитися супутнім симптомом інших захворювань організму, наприклад внаслідком цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, перенесених інсультів тощо.

Чому це відбувається? Деяким людям не дає відволіктися напружений офісний графік, інші просто не вірять, що існують прості заходи профілактики проблем із зором.

Гостроту зору можна зберегти за допомогою цих нескладних заходів.

Дієвий метод підвищити обсяг акомодації ока – це переклад погляду з предмета, що знаходиться поруч, на віддалений. Відмінно тренує очні м’язи поперемінне сильне зажмурювання і розслаблення очей.

Масаж очей і спеціальні вправи виконуються по декілька підходів на день, тримають в тонусі очні м’язи, знімають напругу і значно покращують кровопостачання.

Обов’язкові перерви в роботі з комп’ютером. Кожні 2 години роботи перед монітором повинні перериватися п’ятнадцятихвилинним відпочинком, навіть коли ви ще не відчуваєте втоми.

Профілактичні огляди необхідні раз на рік, щоб пройти хоча б мінімум діагностичних процедур, що контролюють стан очного дна, внутрішньоочний тиск, і звичайно, гостроту зору. Причому людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, а також страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії, забувати про візити до офтальмолога ніяк не можна.

Заходи, присвячені Дню зору в різних країнах, зазвичай включають численні просвітницькі акції, безкоштовні профілактичні огляди населення, консультації фахівців-офтальмологів.

Людям із проблемами зору можна звертатися в офтальмологічне  відділення Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради», де лікарі-офтальмологи вищої категорії  надають висококваліфіковану допомогу людям із захворюваннями очей. Лікування проводиться на мікрохірургічному рівні з виконанням оперативних втручань при катаракті, глаукомі, відшаруванні сітківки, цукровому діабеті, крововиливах всередину ока та інших, забезпечують лазерне лікування офтальмологічних хворих; надають невідкладну офтальмологічну допомогу хворим з ушкодженнями та гострими захворюваннями органа зору.

Щоб цей яскравий світ продовжував грати всіма барвами, а не поринув у темряву, турбота про здоров’я очей повинна бути постійною!

Олена Залудяк, завідувач  офтальмологічним відділенням КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського  Полтавської обласної ради»