×

Погоджувальна рада вчергове пройшла з порушеннями

Традиційно напередодні сесії Полтавської міської ради голови фракцій збираються на погоджувальну раду, аби сформувати сесійний порядок денний та обговорити ряд важливих для міста питань. Так, 18 лютого в кабінеті секретаря міської ради Олександра Шамоти відбулося чергове засідання погоджувальної ради, на яке вкотре не допустили представників ЗМІ.

Зауважимо, що для представників правлячої коаліції таке принципове порушення чинного законодавства стало своєрідною нормою. А подібні вчинки обурюють не лише численних журналістів, але й деяких депутатів.

Депутат міськради з команди Андрія Матковського Володимир Корчака наголосив, що непрозорість політичних процесів дискредитує місцеву владу в очах полтавців:

– Вважаю неприпустимим проводити закриті засідання та ухилятися від законодавчих вимог щодо публічності. Переконаний, що відсутність гласності дозволяє окремим чиновникам вирішувати питання з урахуванням особистих інтересів. До того ж саміпроекти рішень не були підготовані належним чином, а отже не могли бути досконально опрацьованими присутніми.

Він додав, що спроби дізнатися про юридичну доцільність проєктів рішень успіху не мали і йому лише порекомендували шукати потрібну інформацію на сайті міськради.

– Згідно з регламентом членам погоджувальної ради мають надати попередньо завізовані та опрацьовані юридичним відділом проєкти. І тільки тоді присутні їх розглядають та допускають до подальшого обговорення на профільних депутатських комісіях. Порівнюючи якість підготовки та проведення таких засідань в міськраді та ОДА отримуємо результат не на нашу користь. Є багато нарікань, які не беруть до уваги і тим самим порушують законодавчі норми та маніпулюють політичними процесами.

За попередньою інформацією чергова сесії Полтавської міської ради відбудеться 28 лютого. На неї винесено 88 питань.