×

Поховання жертв Голодомору шукатимуть за допомогою новітніх технологій

У Дніпропетровській області за допомогою нових технологій шукатимуть поховання жертв Голодомору.

У Facebook про це повідомила директорка “Музею спротиву Голодомору” Лілія Богачева. Для пошуків поховань використовуватимуть дрони та мультиспектральні камери. Для цього українські фахівці уклали договір з ОО “Гуманітарній рух”, який надасть необхідну техніку та здійснить пошукові роботи.

Відтак мультиспектральну камеру наші співвітчизники отримали завдяки Програмі розвитку ООН і коштам, наданим урядом Нідерландів.

—Ми розуміємо, що поховання впливають на структуру та склад ґрунтів, на рослинність. Тож при фільмуванні формуватимуться одночасно декілька зображень у різних зонах спектру електромагнітного випромінювання. І лише після цього проводитиметься обробка та аналіз отриманих даних.Ми вдячні Його Величності Віллему-Александру — королю Нідерландів і Марку Рютте, прем’єр-міністрові королівства, за надану можливість використовувати сучасні технології для відродження української історичної спадщини. І маємо надію, що доживемо до того часу, коли українці й уряд України зможуть і захочуть самостійно фінансувати розвиток науки та впровадження нових технологій у наукову галузь. І пригадають, що історична безпам’ятність дорого обходиться, – зауважила Богачова.