×

Поліція Полтавщини перевіряє законність вирубки і продажу хвойних дерев

Поліцейські вивчають документи на право здійснення торгівлі хвойними деревами. Окрему увагу звертають на наявність товарно-транспортної накладної, а також чіпу або бирки/штрих-коду, що містить інформацію про походження дерева. 

За допомогою спеціального «маркування» можна перевірити законність придбання та продажу «ялинки». Підприємців і торгівців, які продаватимуть хвойні дерева сумнівного походження, за наявності підстав, штрафуватимуть працівники Державного агентства лісових ресурсів. 

Нагадаємо, ст. 65 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за незаконну вирубку та пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняку природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення. 

Поліцейські, якщо виявлять ознаки правопорушення, складатимуть адміністративні матеріали відносно працівників торгівлі та громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, за порушення правил торгівлі (ст. 155 КУпАП), у тому числі на ринках (ст. 159 КУпАП) і в невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП).

У Глобинському районі вже є такі приклади – дільничні поліцейські склали два протоколи відносно реалізаторів за ст. 155 Адміністративного кодексу повідомили у відділі комунікації поліції Полтавщини.