×

Поліція Полтавщини зареєструвала понад 260 повідомлень про домашнє насильство

Про це повідомив Роман Дорош, старший інспектор управління превентивної діяльності поліції області. 

Із загальної кількості звернень до поліції, в яких йшлося про сімейні конфлікти, 180 – отримала мобільна група реагування на факти домашнього насильства у Полтаві.

На обліку поліції перебуває понад 1200 «кривдників», 70 з яких – жінки. Відносно порушників склали понад 120 адміністративних протоколів. У 10-и випадках до відповідальності притягнули жінок. Понад 90 домашніх «насильників» також отримали від поліції термінові заборонні приписи. 

За фактами систематичного домашнього насильства, що були зареєстровані у січні 2020 року, відкрили 8 кримінальних проваджень. 

Нагадаємо, стаття 126-1 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство щодо особи, з якою винний перебуває (або перебував) у сімейних або близьких відносинах.

За таке суд може призначити кривдникові до 240 годин громадських робіт, або до 6 місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі, чи до двох років позбавлення волі.

Роман Дорош уточнив, що за фактами домашнього насильства, викритими минулого року у Решетилівському і Кобеляцькому районах, підсудним призначили до 200 годин громадських робіт, повідомляє Відділ комунікації поліції Полтавщини.