×

Політичний зговір і дерибан посад у міськраді триває…

28 січня у Полтавській міській раді відбувся кадровий конкурс на посаду директора департаменту охорони здоров’я. На нього подали заявки три кандидати. За умовами конкурсу вони мали продемонструвати рівень професійної підготовки, знання законодавства та презентувати власний план розвитку медичної галузі в місті. Та, попри заявлену чесність членів конкурсної комісії, ім’я переможниці полтавці знали ще восени минулого року, адже роздавати посаду «своїм» останнім часом у міськраді стало вже нормою. Тож очікувано перемогу здобула представниця команди Олександра Удовіченка Вікторія Лоза. І це викликало великий резонанс та невдоволення в суспільстві.

Конкурс складався з трьох етапів, які відбулися в один день. Спершу претенденти мали пройти письмовий іспит за білетами та відповісти на шість загальних та кадрових запитань. Далі був другий етап – письмового професійного випробування, яке мало три практичні питання. Абсолютним лідером рейтингу «знову» стала Вікторія Лоза з оцінками «добре», «відмінно» та «відмінно». У другій половині дня у міськраді розпочався останній етап конкурсу – співбесіда з претендентами, де вони розповідали про своє бачення розвитку охорони здоров’я міста. Члени комісії по черзі запрошували кандидатів та зачитували їхню біографію, а вже потім ставили свої запитання.

Зауважимо, що до складу конкурсної комісії входять усі заступники міського голови, секретар же міської ради, на підставі їхнього рішення, підписує розпорядження про призначення посадовця. Екзаменували Вікторію Лозу її колеги та представники коаліції влади, зокрема заступник міського голови Ігор Федій («Батьківщина»), заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів із партії Шамоти Сергій Рекотов, заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко та заступниця міського голови з гуманітарних питань, представниця команди Олександра Удовіченка Світлана Нестуля. Тож не дивно, що Вікторія Лоза отримала найвищу оцінку за презентацію та в загальному рейтингу обійшла інших кандидатів зі значним відривом, набравши 50 балів. І це не дивно, адже фактор утворення коаліції – «Рідне місто», а це означає, що вирішальне слово у прийнятті рішень залишається за Олександром Удовіченком.

Очевидно, що цей конкурс показав елементарне лобіювання своїх інтересів та був зроблений під Лозу, оскільки вимоги до конкурсантів на посаду директора д епартаменту охорони здоров’я значно занизили. Навіть у порівнянні із вимогами до начальників відділів.

Так, наприклад, на посаду начальника відділу о ренди та приватизації комунального майна управління майном комунальної власності міста до участі в конкурсі, який планують провести 19 лютого, допускаються лише особи, які мають повну вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування або державній службі на керівних посадах не менше трьох років чи стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше чотирьох років, досвід роботи в системі «ProZorro», досконале володіння державною мовою.

Але навіть попри відсутність у Вікторії Лози профільної освіти та досвіду роботи в медзакладах, усупереч ст. 5 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», де вказано, що на посаду можуть бути призначені лише ті громадяни, які мають відповідну освіту і професійну підготовку, члени конкурсної комісії одноголосно визначили її «переможницею» і рекомендували для заняття цієї посади.

Щоправда, за законом її взагалі не мали права допускати до участі в конкурсі.

Для того щоб Вікторію Лозу взя ти на роботу із зарплатою у 50 тис. грн, потрібно було створити департамент, попередньо ліквідувавши два управління: здоров’я та соціального розвитку. Звільнити начальника управління охорони здоров’я та його профільних заступників. Відповідно працівникам цих управлінь у рамках реорганізації зробити виплати за невикористані відпустки та вихідні допомоги при скороченні.

Так, на ці заходи з бюджету додатково виділили 1 млн грн, і це тільки на управління охорони здоров’я.

Нагадаємо, що подібної реорганізації зазнали управління сім’ї, молоді та спорту й управління культури, де на подібні виплати використали теж чималі кошти.

Про очевидну перемогу в конкурсі Лози свідчить і той факт, що ще до свого призначення вона почала робити ремонт у кабінеті колишнього начальника управління охорони здоров’я (за бюджетні кошти. – Авт.), у який після затвердження на посаді невдовзі має перейти.

Удовіченка не прикрашає його підхід до формування кадрової політики на основі близьких стосунків: родинних зв’язків, дружби та кумівства. Після конкурсу остаточне рішення мають прийняти депутати на наступній сесії Полтавської міської ради, яка відбудеться наприкінці лютого.
До речі, ще не вступивши в повноваження директора департаменту, Вікторія Лоза відверто лобіює інтереси «Рідного міста», уже розміщуючи агітаційні матеріали політичного змісту в комунальних закладах охорони здоров’я. Підкреслимо, що в Полтаві нині проблема з флюорографами, яких фактично лишилося два. Вони обслуговують усіх полтавців і скоро можуть не витримати такого н авантаження. А новоспечена очільниця дбає не про розв’язання цієї проблеми, а переймається майбутніми виборами своїх покровителів із «Рідного міста». Що буде далі, навіть страшно уявити…

Полтавців обурили результати цього конкурсу. Про це свідчать численні гнівні коментарі у Фейсбуці з цього приводу:

Роман Стегній: «Сьогодні вкотре Удовіченко зі своїми прихвоснями довів, що йому плювати, яка буде медицина в місті. Узагалі він раз на рік, а то й двічі їздить лікуватися за кордон. Його не цікавить, де і як будуть лікуватися полтавці та їхні діти. Чепурко, просунувши на посаду свою п одружку Лозу, потирає руки. Тепер ще один жирний кусень міського бюджету в них у руках. Новопризначена Лоза не фахівець у жодній галузі. Особа, яка, ще не обіймаючи посади, відсторонила головлікаря дитячої лікарні з однієї причини – волонтери за власний кошт зробили ремонт у відділенні. Уявіть, батьки зробили за власний рахунок ремонт і не відкотили в міську раду. Тепер, як і в області, пацани почнуть «косить бабло». Рибне місто діє».

Станіслав Цись:«Ви розрізняйте міськраду і виконавчий комітет ради, який займається втіленням самоврядної політики. Бюджетні програми розробляються управліннями виконкому, де сидять фахівці. А рада лише голосує та обговорює, вносить правки. Депутатом ради може бути будь-хто, а у виконавчих органах – лише фахівці. Стривайте, Шамоту ніхто міським головою не обирав. Як і Удовіченка…».

Володимир Величко:«За непідтвердженою інформацією, Олексій Чепурко лобіював інтереси своєї подруги Вікторії Лози на посаді директора департаменту здорового вкраплення Полтави. Я не можу зрозуміти, за які ж такі заслуги. У місті немає жодного грамотного адміністратора в медицині?».

Інеса Вітвіцька: «Ну т реба ж увіпхнути свою. І немає значення, що нічого не тямить у медицині. Мета є – розвалити до кінця. От для того і пхнуть. Дивує фраза для загалу: «Виграла конкурс, дала 20 правильних відповідей….». Відповідей на які запитання, скільки їх було, яка тема: менеджмент та освіта в медицині? Яка нісенітниця. Гнати в три шиї, щоб не нашкодила далі нікому».