
Ні, йтиметься не про футбол і не про спорт узагалі. А рахунок стосуватиметься справ комунальних. Щоправда, і тут Полтава подібно «Ворсклі» опускається все нижче і нижче…
Так от!.. Буваючи в різних містах України і за кордоном, мимоволі починаєш порівнювати: а як у них – а як у нас? От, і нещодавно довелося відвідати невелике містечко на Вінничині – Ладижин. У нас під Полтавою є село Ладижино, а у них – Ладижин. Колись, щоправда, Ладижин теж із села на лівому березі Південного Бугу перетворився на селище енергетиків, бо тут спорудили гідроелектростанцію, а затим поблизу Ладижинського водосховища збудували і одну з найкрупніших в країні ТЕС – Ладижинську.
Нині Ладижин – місто обласного підпорядкування, де проживає трохи більше 20 тисяч чоловік. Відтак з Полтавою ні за кількістю населення, ні за територією не порівняти. А от у багатьох інших питаннях, зокрема й комунальних це маленьке містечко дасть фору нашому обласному центру.
Отже, фонтани… Тут Ладижин і Полтава майже на рівних: у нас їх «числиться» вісім, а у маленькому Ладижині аж шість! Але найдивніше, що усі працюють! Лише на центральній площі міста одразу два фонтани, причому функціонують вони ще з радянських часів. І практично без жодної капітальної реконструкції. В управлінні ЖКГ пояснили: головне вчасно і якісно їх обслуговувати, а на зиму – надійно консервувати. До речі, ще у жовтні усі (!!!) фонтани у Ладижині працювали у «літньому режимі». З тією лиш різницею, що у будні дні їх вмикали не на повну потужність, а от у вихідні і святкові дні – городян тішив і музично-світловий супровід, яким обладнані принаймні фонтани на центральній площі.







Відтак по фонтанах, як бачимо, 1:0 на користь Ладижина. У наступному матеріалі ми поговоримо про стан вулиць і тротуарів…