×

Полтава – Ладижин – 0:4. Парки

Буваючи в різних  містах України і за кордоном, мимоволі починаєш порівнювати: а як у них – а як у нас?  От і нещодавно довелося відвідати невелике містечко на Вінничині – Ладижин. Це місто обласного підпорядкування, де проживає понад 20 тисяч чоловік. Відтак з  Полтавою ні за кількістю населення, ні за територією не порівняти. А от у багатьох інших питаннях, зокрема й комунальних, це маленьке містечко дасть фору нашому обласному центру.

У минулих публікаціях на цю тему ми порівнювали Ладижин і Полтаву за фонтанами та станом доріг. І, як не дивно, Полтава програла, бо виявилося, що у маленькому Ладижині і з дорогами, і навіть з фонтами ситуація куди краща. Принаймні тих же фонтанів працює більше, ніж в обласному центрі, і утримуються там вони краще. Доріг теж за останні роки переклали не менше, ніж у Полтаві, попри різні пропорції обох міст. Говорили ми і про чистоту та благоустрій, де теж обласний центр, на жаль, поступився містечку на Вінничині.

Настав час згадати і парки…

Звісно,  маленькому Ладижину конкурувати з Полтавою за кількість парків і скверів складно. Тому ми взяли за основу їх якість. Кращий ладижинський парк – місцевий дендропарк. Свій дендропарк є і у Полтаві. Але якщо у полтавському більшість наших читачів бувала, то тепер відвідаймо ладижинський.

Не зважайте на те, що у парку зараз безлюдно: ми побували там вранці буднього дня, а Ладижин, як відомо, місто робітниче…

Перша перевага, що цей парк розташований фактично у центрі міста. Це своєрідна оаза Ладижина, де залюбки відпочивають дорослі і діти. Як тільки-но ступаєш  на територію парку, перше, що вражає, – надзвичайна чистота і благоустрій. Усе тут дбайливо доглянуте, доріжки викладені плиткою, а самі дерева і кущі мають своє  «маркування» – позначені відповідними анотаціями. Тому навіть людина, далека від біології, може тут легко орієнтуватися в сортах  представленої флори. Відтак навіть учителі біології приводять сюди дітей, аби провести відкритий урок на природі.

У будні дні фонтан працює у “сплячому режимі”

Окраса парку – доволі велике  озеро з шикарним фонтаном. Загалом їх у парку аж три, плюс один фонтан-водоспад. Є також спортивний майданчик для занять різними видами спорту, а також естрадний майданчик. На території парку працює кафе, але розпивати спиртні напої заборонено. На території встановлено чимало лавок, є безплатний туалет, який, попри це, дуже доглянутий.

Є у парку і фантан-водоспад “Біля орла”.

А нещодавно з ініціативи міськради тут провели міжнародний конкурс з виготовлення дерев”яних паркових скульптур. Свої роботи всі учасники подарували місту…

Перед нашим приїздом ці скульптури лише встигли пофарбувати, тому на деяких із них ще висять таблички із застереженями для роззяв.

Отже, гадаємо ви погодитеся, що й у цьому випадку перемога за Ладижином. Тож Полтава пропускає черговий гол –  0:4. Чи вдасться їй відігратися у наступних номінаціях – читайте в подальших публікаціях «ПВ».