×

Полтава погрузла в кількагодинному снігу, бо погано чистять

Сніг у Полтаві йшов усього кілька годин, однак місто опинилося у його полоні. Влада неналежно прибирає проїжджу частину та тротуари, на що скаржиться чимало водіїв та пішоходів.


У місті масово спостерігається деревопад, нависла крига над будинками та загороджені вулиці, а також людські травми через ожеледицю.

Так, 66-річна Надія Іщенко з самого ранку перебуває у травмпункті. Вона вийшла у справах, а зрештою отримала травму. І все через не посипаний піском тротуар.

– Я послизнулася і впала. І це при тому, що рухалася повільно. Дуже забила руку, що змушена була звернутися в травмпункт. Чому не посипають тротуари, адже сніг ішов не тільки сьогодні, а й учора, – скаржиться Надія Петрівна.

Її донька Олена Бас страшенно обурюється тим, що двірники не прибирають сніг, не посипають лід спеціальною сумішшю:

– Добре, що маму люди підняли. Їй погано у було, вона ж як падала, можливо, головою вдарилася. І це добре, що хоч живою лишилася.

Полтавець Віктор Мотчаний теж отримав травму через нерозчищені дороги:


– Виходив із тролейбуса, послизнувся і впав на коліно. Довелось звертатися по медичну допомогу. Це сталося близько дев’ятої ранку, тож, можливо, не встигли ще посипати. На зупинці тролейбуси і маршрутки вкатали покриття, приморозило, от і маємо слизоту.

Черговий лікар-травматолог міського відділення 1-ї клінічної лікарні Владислав Єпіщенко говорить, що лише за 6 лютого сталося 16 травм, пов’язаних з ожеледицею:

– Випав сніг, люди підсковзуються на вулиці, падають. Як правило, найчастіше ламають променеву кістку, а також кістки нижніх кінцівок. І це найбільш типові травми для ожеледиці.

Своє невдоволення прибиранням снігу висловила полтавка Марина Гузувата. Жінка каже, що на центральних вулицях видно, що чистили, і то за рахунок техніки, а на периферії нікому нічого не треба:

– Я надзвичайно не задоволена роботою управління ЖКГ. О дев’ятій ранку на вулиці Алмазній тротуар був зовсім не чищеним. Люди собі протоптали невеличку канавку і по ній ходили. Про двори я взагалі промовчу.

Людмила Бутенко поскаржилася, що ледь не впала зі своєю дитиною:

– Це якийсь жах. Поки дійшли до зупинки, кілька разів ледве не впали. А на самій зупинці на Половках через нечищені узбіччя неможливо було сісти в тролейбус. І вже є навіть автомобільні аварії. Бачимо, що за Мамая не чистили, що тепер ситуація однаково плачевна. Навіщо ж було тоді робити перестановки у владі, Мамая вже нема, що ж Удовіченку та Шамоті заважає справлятися зі снігом?

Усі полтавці, яких опитав «ПВ», масово незадоволені ні минулою, ні теперішньою владою.

Нагадаємо, як запевнив представник команди Удовіченка, заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, з нового року ЖЕО№2 перестало обслуговувати багатоквартирні будинки, через що виникає запитання: хто ж опікуватиметься прилеглими до житла територіями та тротуарами? Воно залишається риторичним…

На офіційному ж сайті міської ради рапортують, що розпочали активне прибирання снігу ще вночі, на автошляхи випустили 45 одиниць техніки, нині на вулицях працює понад 370 двірників.