×

Полтавка отримала канадсько-українську премію за захист клімату в Україні

В цьому році Лауреаткою нагороди «Світло справедливості», яка вручається «за моральне і духовне лідерство в Україні» стала полтавка, засновниця екологічної громадської організації «Еколтава» Юлія Мельник-Пашковська.

Днями вона відвідала церемонію в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві, де з рук одного з засновників премії, високоповажного Митрополита Української Греко-Католицької церкви Бориса Ґудзяка, отримала спеціальну статуетку і відзнаку, яку вручають обраним номінантам. Натомість вона подарувала йому сорочку, де Тарас Шевченко тримає плакат з надписом «Збережи лани широкополі і Дніпро і кручі».

Юлія Мельник-Пашковська разом із однодумцями. Фото Олени Ангелової

Цього року премію вручали людям, які працювали на захист клімату в Україні.

Юлія Мельник-Пашковська розповіла, що відчувала величезне хвилювання і вдячність і що ця подія для неї абсолютно несподівана та неймовірна:

-Так вийшло, що прекрасні люди номінували мене на відому канадсько-українську премію Світло Справедливості. Її заснували Борис Ґудзяк та канадійка українського походження Анастасія Шкільник на честь свого батька. Мене дуже надихає, що пані Анастасія 10 років захищала права корінних народів у Канаді, а також велику частину життя присвятила благодійній підтримці людей, яких спіткало горе та злидні.

Зараз Юлія Мельник-Пашковська – радниця Української кліматичної мережі, працює в команді міжнародної організації 350.org з відновлюваних джерел енергії у регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, вона також є організатором екологічних акцій та представницею на світових заходах з кліматичних питань.

Другим лауреатом став координатор напрямку охорони лісів у Всесвітньому фонді природи (WWF) в Україні Дмитро Карабчук.

У різні роки нагороду «Світло справедливості»  отримували такі відомі особистості, як політичний та громадський діяч України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник Мустафа Джемільов та політик, колишня українська військова, Герой України Надія Савченкко.

Довідка:

Юлія Мельник-Пашковська 5 років працювала очільницею ГО «Еколтава».

Вивчала зелену енергетику та енергоефективність в Японії. Зараз з командою 350.org та партнерами будують першу в Україні мережу мерів-кліматичних лідерів, які  виступають за зелену енергетику

Серед таких вже є 7 міст України – Львів, Житомир, Чортків, Кам’янець-Подільський, Тростянець, Баранівка та Полтава.