×

Полтавка з Іспанії намалювала ілюстрації до дитячої книги

Нещодавно світ побачила перша дитяча книга «Нащо равликові хатка?» полтавської письменниці Галини Пустовгар. Її проілюструвала художниця і письменниця родом з Полтавщини Олена Пригода, яка зараз мешкає у місті Мурсії (Іспанія).

Книжка містить вірші та прозу для дітей дошкільного віку. Вона випущена за планом соціально-значущих видань за програмою Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю полтавської ОДА, за кошти обласного бюджету. Крім того, видання отримало друге місце на конкурсі «Краща книга Полтавщини»

Ілюстраторка збірки розповідає, що це перша дитяча книжка, де повністю лише її малюнки. За ї їсловами, авторка Галина Пустовгар звернулась до неї із проханням долучитися до створення книжки для дошкільнят:

-Це було минулої зими. Я погодилась, хоча і дуже хвилювалась. Раніше я вже працювала для авторів, але у мене переважно просили вже готові малюнки, які пасували до творів. А для пані Галини я вперше працювала на замовлення. Це було неймовірне задоволення і суцільне щастя, – говорить Олена Пригода.

Зараз вона працює ще над кількома проєктами одночасно. Один з них – від Міністерства освіти України та фонду народонаселення ООН, інший – її власний, який презентують згодом.

А також Олена Пригода займається відновленням своїх авторських листівок до свят:

-Вони подобаються людям, а мені страшенно подобається їх створювати. Заодно з цим я серцем лишаюся в Україні та підтримую українські типографії.

Презентація дитячої книга «Нащо равликові хатка?» відбудеться 18 грудня в обласній дитячій бібліотеці Тут зібрані дитячі твори Галини Пустовгар, створені в різний період, які вже друкувались у журналах «Пізнайко», «Малятко».

За словами авторки, загальна робота над книгою з версткою, друком та іншими підготуваннями, тривала  як народження дитини – 9 місяців.

Вона розповідає, що хоча раніше писала поезію для дорослих, певне переформатування сприйнятя в неї відбулося після народження дитини. Також стимулом до створення такого видання було бажання зробити щось особливе:

-Дуже часто купую дитячі книжки з гарними малюнками, але текст там ніякий. Тому вирішила це якимось чином виправити.

У виданні зібрані прикладні вірші, які можна використовувати не лише як щось розважальне, а й для навчання. Дітлахи зможуть почитати про нотну грамоту, назви страв, потренувати знання літер, а в прозі підіймаються морально-етичні теми.

Книгу вже можна знайти в бібліотеках Полтави та області. Поки що авторка більше не планує створювати дитячих книжок, бо зараз займається своїми дорослими творами.

Нагадаємо, раніше Олена Пригода стала лауреатом ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея, отримавши другу премію за свій твір «Діточки».