×

Полтавщина: бісером на карті України

21 вересня в рамках заходів із нагоди Дня міста в обласному центрі, у художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка, презентували вишиту бісером карту нашої держави.

Захід відбувся в рамках Всеукраїнського творчого проєкту «Не жу-
рися, Україно, панно синьоока», повідомили в Департаменті культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради. Його мета – продемонструвати незламність українського народу на шляху до перемоги, об’єднавши країну на творчій ниві. Загалом таких карт має бути 25 – по одній на 24 області й Автономну Республіку Крим.

Полтавський екземпляр вишила викладачка відділу теорії музики та основ гармонії міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко Тамара Ковтун. За словами майстрині, карту України вона створила вже не вперше. Поштовхом до такої роботи стала війна – вона вивела на поверхню той патріотизм, любов до рідної землі, що закладено в кожній людині. Завдяки цьому народилася карта «Квітуча Україна», далі – «Єдина Україна».

– А потім моя подруга з Хмельницької області розповіла, що буде ще один вид карт – на ньому вишиватимуть герби. Я не змогла зали-
шитися осторонь. Дуже хотіла вишити саме таку карту, – поділилася мисткиня.

Працювати над новим твором Тамара Олексіївна почала в останній тиждень червня, а закінчила тільки днями. За цей час на карту розміром 180х130 см пришила півтора кілограми бісеру. А ще використала рубку (вона важча), яка «дає соковитість, яскравість». Співвідношення виявилося приблизно 50/50.

Долучалася до цієї роботи й інша майстриня, Наталія Глухова. Вона
створила герби тих областей, із якими її щось пов’язує: Вінницької, Закарпатської, Запорізької, Хмельницької, а також тризуб. На кожен рядок, як розповіла жінка, витрачала приблизно три-чотири вечори й ночі. Позаяк дрібні деталі важко робити, часу вони забирали чимало. Але настрій був бойовим – майстрині намагалися неодмінно стигнути до визначеного терміну.

Нині завершену роботу презентували містянам і гостям Полтави.

Вишита карта, незважаючи на те що основа була однаковою, відрізняється від виготовлених в інших областях – стилі виконання зовсім різні.

Надалі майстриня планує продати свій витвір мистецтва, а кошти спрямувати на реабілітацію полтавців Андрія Дорошенка та Івана Міхна, які були тяжко поранені 29 червня в боях за Лисичанськ. На сьогодні ці захисники України проходять лікування в Києві. До речі, під час презентації карти також можна було залишити донат на відновлення наших захисників.