×

Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-45 років. У Полтаві презентували унікальне видання (відео)

Олег Безверхній і Віктор Ревегук.

«Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.» так називається книга полтавських істориків Віктора Ревегука і Олега Безверхнього, яка напередодні 75-ї річниці вигнання нацистів з України вийшла друком у видавництві «Дивосвіт». Її презентація відбулася минулої п’ятниці у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Це вже третє видання книги кандидата історичних наук Віктора Ревегука про маловідомий період історії нашого краю, однак цього разу це не стільки наукове дослідження, а видання, яке буде цікаве широкому загалу. Адже текстову частину книги дуже вдало доповнює ілюстративна – понад 200 світлин того часу, більшість з яких у нас публікується вперше. Їх пошуком багато років опікувався військовий історик Олег Безверхній, працюючи не лише в офіційних архівах Німеччини, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України, але й з приватними колекціями.    

– Проблемою було навіть не знайти ці фото, а придбати їх, – розповів Олег Безверхній. – Адже у більшості закордонних архівів ці послуги не безкоштовні. Думаю, що довелося б витратити декілька тисяч євро, але завдяки допомозі небайдужих людей нам вдалося багато що зробити….

Виступи авторів книги дивіться тут:

У передмові до книги автори пишуть: «Незважаючи на те, що переважна більшість фотографів працювала на ідеологічні машини своїх країн, вони всі разом увічнили справжнє – страшне і жорстоке – обличчя війни».

– Українці і досі відчувають наслідки тієї страшної війни, – сказав Віктор Ревегук. – Це трагедія для всього людства, а для України – подвійна, тому що в нас не було держави. Всі народи воювали за свободу і незалежність, а українці за що? Кожний п’ятий українець загинув у цій війні».

В обговоренні книги взяли участь директор Краєзнавчого музею імені В.Кричевського Олександр Супруненко,  професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім.. В.Г.Короленка Людмила Бабенко, директор видавництва «Дивосвіт» Ганна Грибан, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко. Вона повідомила і таку приємну новину: частину тиражу книги департамент викупив за кошти обласного бюджету, тож  безкоштовно отримають і бібліотеки області, і навчальні заклади.