×

Полтавська майстриня дарує жінкам-поліцейським стильні захисні маски ручної роботи

Директорка ТЦ «Артландія» зібрала команду вишивальниць, які підтримали ідею дарувати багаторазові захисні маски жінкам, котрі змушені працювати під час карантину. Це – поліцейські, медики, рятувальники, прикордонники та представниці інших спеціальних служб.

Вишуканість засобів індивідуального захисту, прикрашених вишивкою хрестиком, оцінили понад півтисячі користувачів Facebook, які переглянули пост Ірини Григорової. Ініціаторка благочинної акції вважає, що ці маски не тільки дарують відчуття захисту, але й підкреслюють жіночність.  

– Жінки завжди хочуть виглядати стильно і гарно. І навіть у такий непростий час вони у цьому не пасують. Тож нехай весь світ знає які у нас гарні українки, – з гідністю наголошує пані Ірина.

Майстрині, яких об’єднала спільна справа, спромоглися стиль і творчість гармонійно поєднати з кольоровою гамою однострою. У поліцейських превалює чорний колір, для медиків шиють з білого полотна, для прикордонників – із зеленого тощо.

Пані Ірина розповіла, що ідея виникла спонтанно, майже чотири дні тому. Вона подумала, що не може просто так сидіти дома. Аби врятувати від депресії та поганих думок і своїх знайомих «дала всім роботу» (цитата). Дотримуючись особистих правил безпеки й санітарного захисту, Ірина Григорова двічі на день об’їжджає вишивальниць – забезпечує їх льняною тканиною і викрійками.

– У мене тепер такий маршрут: розвожу матеріали – забираю готові маски. Перші 5 масок 23 березня відправили до Києва (у столичній поліції працює донька майстрині – від авт.). Плануємо щодня виготовляти десь 10-15 штук, – анонсувала умілиця.

Замовлень на рукотворні маски на часі чимало. Декотрі навіть довелося відкласти через значний обсяг роботи. Авторка задуму підкреслила, що вишивка – це неймовірний труд. На виготовлення такої маски вишивальниця витрачає в середньому 4-5 годин.

Однією з перших власниць елегантної захисної маски стала Ірина Москаленко, керівниця відділу ювенальної превенції поліції області. Підполковник поліції побачила роботи творчого колективу у Facebook та виконала єдину умову, зазначену на сторінці Ірини Григорової, – повідомила їй телефоном про своє бажання отримати таку маску та домовилася про зустріч.

Ірина Москаленко каже, що ця маска не тільки гарна, але й зручна, оскільки призначена для багаторазового використання. 
– Її потрібно лише випрати й попрасувати, аби вона знову відповідала вимогам використання засобів індивідуального захисту, – пояснює поліцейська. 

Відділ комунікації поліції Полтавщини