×

Полтавська обласна рада ініціює запровадження мораторію на введення касових апаратів для ФОПів

На другому пленарному засіданні двадцять сьомої сесії обласної ради сьомого скликання депутати прийняли Звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

У Зверненні наголошується, що підписані Президент України 17 жовтня 2019 року закони щодо детінізації готівкових розрахунків викликали занепокоєння серед підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. З їх прийняттям, виникає додатковий обов’язок звітності при використанні реєстраторів розрахункових операцій; обов’язковість мати первинні документи при закупці товару на оптових ринках.

Депутати обласної ради зауважують, що в разі відключення мереж електроживлення та відсутності інтернет-зв’язку реалізація зазначених законів в частині використання реєстраторів розрахункових операцій та своєчасного надання відповідної інформації до фіскальних органів є неможливою. Підприємці ІІ та ІІІ груп, в силу збільшення вірогідності настання форс-мажорних ризиків, матимуть додаткові значні фінансові втрати.

Виходячи з вищенаведеного, Полтавська обласна рада звертається з пропозицією щодо запровадження мораторію на дію Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг” та Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг” до внесення змін даних з врахуванням результатів громадського обговорення із залученням представників малого бізнесу, експертів та фахівців.

Проект даного рішення, підтриманого обласною радою, був підготовлений та внесений на розгляд сесії депутатом обласної ради Володимиром Барчуком.