×

Полтавські бібліотеки потрапили в перелік до путівника Library for you

З`явився путівник з даними про бібліотеки України «Бібліотека для тебе — Library for you». До його бази внесено понад 20 полтавських бібліотек.

На ресурсі повідомляють, що путівник створений для того, аби орієнтувати щодо місцезнаходження бібліотеки та надавати інформацію про бібліотечні послуги. Проєкт запустила ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Скріншот сервісу з даними про бібліотеки України «Бібліотека для тебе – Library for you»

Library for you за допомогою спеціальних фільтрів сервіс дозволяє кожному мешканцю України та її гостю обрати бібліотеку відповідно до його потреб, а саме:

  • обрати бібліотеку в конкретному населеному пункті;
  • обрати тип та вид бібліотеки, наприклад «дитяча», «університетська бібліотека» або «технічна»;
  • обрати бібліотеку за площею та кількістю місць для організації заходу;
  • обрати бібліотеку у певному населеному пункті із доступом WI-FI та комп’ютерами;
  • обрати інклюзивну бібліотеку.

Інфоресурс можна протестувати за посиланням.

PR-менеджерка Української бібліотечної асоціації Оксана Бояринова на своїй Facebook-сторінці повідомила, що онлайн-сервіс містить найбільшу на сьогодні базу бібліотек України – понад 16 тисяч бібліотек.

Інформація про бібліотеки взята з електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек (ЕСМАР). Якщо бібліотека не оновлювала контактну інформацію в цій системі протягом останніх двох років, то інформація про бібліотеку може бути не актуальною. Кожна бібліотека може перевірити свої дані, внести зміни та додати нову інформацію.

Наразі оприлюднена базова версія сервісу, наступного місяця обіцяють додати функціонал визначення найближчої бібліотеки щодо місцезнаходження користувача.