×

Полтавські будинки потопають у нечистотах, а комунальні служби закривають на це очі

У районі 5-ої школи та Павленківського парку постійно ламається каналізаційний колектор, вулицями течуть «ріки» нечистот, а підвали багатьох будинків затоплені відходами життєдіяльності. Такі проблеми спіткали і мешканців будинку №14 по вулиці Шведська, які вже чотири роки поспіль намагаються вирішити цю проблему. Представники ЖЕО вже майже не реагують на виклики людей та не квапляться усувати причину.

За словами жителя багатоповерхівки Леоніда Булави, у їхньому будинку сталася чергова аварія, яка затопила підвал майже на метр. На виклики та звернення працівники ЖЕО відреагували лише на шостий день, приславши до колектора бригаду. Проблема із каналізацією в будинку була постійно, але останні чотири роки це стало нестерпним:

– Система комунікацій є застарілою та не витримує навантаження від навколишніх новобудов. Чотири роки тому працівники в третьому під’їзді співробітники ЖЕО міняли каналізаційні труби, які через технічну помилку тепер постійно протікають. Від цього йде страшний сморід на перших поверхах. Мешканці квартир навіть взимку відкривають вікна, адже дихати просто нічим. Окрім цього, від вологи постійно замикає проводку та горять електромережі.

Леонід Булава додав, що в багатоповерхівці почали руйнуватися несучі балки і будинок може в будь-який момент впасти:

– Наш будинок став аварійним і є небезпечним для людей. Наскрізь прогнили бетонні опори, тріскаються стіни. До того ж під водою опинилися і показники теплового лічильника, які зрозуміло ніхто не зніматиме. І не так страшно, що нарахування за тепло будуть «від фонаря», як те, що стіни просто не витримають і постраждають люди.

Він підкреслив, що доступ до підвалу мають лише співробітники ЖЕО, які не лише не пускають туди представників водоканалу, але й не з’являються на виклики. Нарікає він і на окружного депутата, а нині заступника міського голови з гуманітарних питань, представниці команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Світлану Нестулю:

– Неодноразово з мешканцями інших під’їздів збиралися та обговорювали цю проблему. Намагалися вирішити її по-різному: писали листи в міськраду та ЖЕО, ходили зі скаргами, але результат один – нас просто ігнорують. Свого часу цим питанням переймалася і Світлана Нестуля, коли обиралася до міськради. Але, як тільки її обрали, вона перестала про нас згадувати. І ми знову залишися ні з чим. У нашому та навколишніх будинках живуть діти та літні люди, які щодня вимушені дихати аміаком та фекаліями. Це несправедливо. Хочу, щоб на нас зрештою звернули увагу та допомогли з ремонтом будинку, який уже понад 30 років капітально не ремонтувався