×

Полтавські лікарі обговорили епідемію грипу та готовність до неї

29 січня в Полтавській міській раді відбулося засідання спеціальної комісії щодо епідеміологічної ситуації в місті з огляду на поширення вірусу грипу, на якому були присутні головні лікарі та директори медичних установ, заступники голів районних у місті Полтаві рад, голови і заступники управлінь міськвиконкому та представники КП «Полтаваавтоелектротранс», які оцінили динаміку захворюваності та надали депутатам свої зауваження і пропозиції.

На думку завідувача Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ» Олександра Горбаня, не слід панікувати щодо стану захворюваності в Полтаві, хоча кількість хворих трохи вища, ніж звичайно:

– Нині Україною поширюються три типи вірусу, цьогорічну циркуляцію яких попередньо передбачала Всесвітня організація охорони здоров’я. А МОЗ України спрогнозував пік захворюваності саме на останні тижні січня цього року. Щодо Полтави та Полтавського регіону, то тут кількість хворих збільшується, але епідемічної активності не спостерігається. Запевняю, що нашими фахівцями постійно проводиться щотижневий аналіз захворюваності на грип та ГРВІ, а у випадку загострення ситуації він відбуватиметься щоденно.

Разом з тим він наголосив, що окрему увагу приділяти слід людям, що складають групу ризику: літнім, дітям, вагітним жінкам та хворим на діабет і хронічні захворювання серцево-судинних органів та органів дихання. Олександр Горбань підкреслив, що у випадку появи перших ознак хвороби слід негайно звертатися до сімейного лікаря або до місцевої медичної установи.

Міський фахівець із загальної практики сімейної медицини Олена Коновал додала, що всі медзаклади повністю укомплектовані противірусним засобами. Окрім цього, медичні установи та карети швидкої допомоги мають експрестести на виявлення штаму в організмі людини за лічені хвилини.

Головний лікар Полтавського міського клінічного пологового будинку Наталія Удовицька закликала вагітних не нехтувати власним самопочуттям, та в разі хвороби в жодному разі не займатися самолікуванням. За її словами, така пересторога допоможе уникнути ускладнень та небажаних наслідків для матері і плоду.

У ході обговорення торкнулися і доступності вакцини для населення. Директор КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» Ганна Селькіна розповіла, що на сьогодні вакцини у вільному продажу в аптеках міста немає і придбати її можна лише під замовлення. Також вона рекомендувала райрадам проводити активні кампанії з популяризації щеплень проти грипу, які значно знизять риск епідеміологічного поширення.

Представники райрад запевнили, що розглянуть цю пропозицію та триматимуть ситуацію на контролі. За результатами зборів, фахівці прозвітували про готовність до збільшення захворюваності та надали свої рекомендації щодо її попередження. Олекс