×

Полтавські освітяни поглибили свої знання у застосовуванні нових правил українського правопису

З метою поширення та роз’яснення нових правил українського правопису в місті пройшла низка заходів для працівників освіти. Так, 16 жовтня у міському методичному кабінеті відбувся практичний тренінг для заступників директорів з навчально-виховної роботи із застосуванням граматичних нововведень.

Організатор та спікер тренінгу методист ММК управління освіти Ірина Солончук підкреслила, що до чистоти мови потрібно прагнути не лише в діловому спілкуванні, а й і в повсякденному вжитку:

– Ця тема дуже актуальна, оскільки набрав чинності новий Закон «Про мову». Отже, нині маємо користуватися новою редакцією українського правопису. Вважаю такі заходи необхідними, щоб правильно спілкуватися українською не лише в професійній сфері, але й позбавлятися полтавського суржика в побутовому мовленні.

Також вона додала, що це вже не перше заняття подібного типу для працівників галузі. Одразу після серпневої конференції під час «Педагогічного марафону» Ірина Солончук вже проводила подібні заходи, але в більш теоретичному форматі. Нині увагу акцентували саме на виробленні практичних навичок.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 Лариса Демченко позитивно сприймає зміни в українському правописі. За її словами, це природно та означає, що мова живе та розвивається:

– Окрім того, що я заступник директора, як учитель я ще й викладаю українську мову та літературу. Тож дуже задоволена можливості зустрітися з колегами та разом опрацювати новий правопис. Це добре, коли проводяться подібні заходи, адже певною мірою наша професія пов’язана з діловодством, і ми маємо вміти грамотно оформлювати ділові папери та навчати дітей відповідно до вимог часу.

Захід триватиме протягом двох днів та загалом охопить близько 50 заступників директорів закладів освіти міста.